امام جمعه گرگان: فهم غلط از اسلام باعث گسترش گروه های تكفیری است

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدكاظم نورمفیدی روز دوشنبه در اولین نشست كنفرانس بین المللی علوم دینی و مبارزه با افراطی گری در گرگان اضافه كرد: این مساله در تاریخ اسلام تازگی نداشته و سابقه دار است و در طول زمان روح و تفكر خشك و بی منطق این گروه ها از بین نرفته است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برداشت كسانی كه امروز عرصه فعالیت گروه های تكفیری می شوند، از اسلام برداشت خوارجی است.
امام جمعه گرگان با اشاره به این كه شرایط امت اسلامی، هم اینك حساس است، گفت: در حالی كه كشورهای جهان سوم به دنبال توسعه و پیشرفت هستند، كشورهای اسلامی گرفتار جنگ های داخلی و خانمان سوز شده اند.
آیت الله نورمفیدی تاكید كرد: این یك گرفتاری بزرگ بوده كه برای ما مسلمانان ایجاد شده است، در حالی كه در گذشته تنها طالبان در افغانستان حضور داشت، اما همین طالبان به مرور زمان گسترش یافت و گروه های مختلف پیدا شدند و اكنون در حال رشد بوده و این یك مساله خطرناك است.
نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: چه در گذشته و چه امروز، بدترین بلا برای امت اسلامی، تحجر، جمود فكری، بی منطقی و نفهمی است، اما اسلام براساس منطق، تفكر، تقبل، نظر و مسائلی از این قبیل شكل گرفته است.
امام جمعه گرگان ادامه داد: بدترین خطر برای اسلام؛ تحجر و از سوی دیگر گروهایی هستند كه به نام اسلام نو و جدید وارد می شوند كه هیچ ربطی به اسلام واقعی ندارند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این كه توحید ، اجازه مسلمان كشی نمی دهد، یادآور شد: جمود تفكر خوارجی و روشنفكری خارج از چارچوب و بی مبنا برای دنیای اسلام خطرناك است و باید نسبت به این مساله آگاه و هوشیار باشیم.
آیت الله نورمفیدی با بیان این كه براساس آموزه های قرآن باید در مقابل كفار ایستادگی كنیم، افزود: این مساله نیز به معنای جنگ، درگیری و خونریزی نیست، مسلمانان باید مظهر صفات و اخلاق اسلامی باشند.
نماینده ولی فقیه در گلستان تاكید كرد: امروز جنگ در دنیای اسلام مساله شیعه و سنی نیست، بلكه تیشه زدن به ریشه اسلام می باشد و اسلام با جهل و نادانی به شدت مبارزه می كند.
امام جمعه گرگان افزود: دست دولت های دشمن اسلام، در این مساله نقش دارد و آنان تلاش دارند كه به دین اسلام ضربه بزنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: متاسفانه گرفتاری ما از دست برخی مسلمانان و دولت های اسلامی است كه برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود، كشورهای دشمن را همراهی و تقویت می كنند.
اولین نشست كنفرانس بین المللی علوم دینی و مبارزه با افراطی گری از صبح امروز در تالار خلیج فارس پردیس دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان آغاز شده است.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه گرگان: فهم غلط از اسلام باعث گسترش گروه های تكفیری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X