خدابخش: حواشی انتخابات تمرکز جودوکاران را به هم ریخت

سرپرست فدراسیون جودو با بیان اینکه پیش کشیدن بحث‌های مربوط به انتخابات ریاست فدراسیون باعث بر هم خورد تمرکز تیم ملی شده است، گفت: من این هشدار را به وزیر ورزش و سجادی داده بودم که به آن توجهی نشد.

رشید خدابخش در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد ضعیف چهار جودوکار ایران در رقابت‌های گرنداسلم باکو اظهار کرد: همه جودوکاران ما به غیر از جواد محجوب عملکرد بسیار بدی داشتند. محجوب نیز به این خاطر که به سد محکمی برخورد کرد نتوانست به مراحل بالاتر برسد. رقیب محجوب یک نابغه در دنیای جودو است کما اینکه او توانست با شکست همه رقبای مطرح جهان در این مسابقات عنوان قهرمانی را بدست بیاورد.

سرپرست فدراسیون جودو افزود: از سعید ملایی به هیچ وجه توقع نداشتم چنین عملکرد ضعیفی از خود بر جای بگذارد و به حریف آذربایجانی ببازد. متاسفانه برخی اقدامات نسنجیده باعث شد تمرکز جودوکاران به هم بریزد و حتی اگر محجوب و ملایی نتوانند در مسابقات گرندپری قزاقستان همین عملکرد را تکرار کنند از لیست 22 نفر ابتدایی رنکینگ خارج می‌شوند و سهمیه المپیک را به همین راحتی از دست خواهند داد. در آن صورت ما فقط می‌توانیم یک جودوکار آن هم بوسیله سهمیه قاره‌ای در رقابت های المپیک داشته باشیم در حالیکه اگر بحث‌های مربوط به ثبت نام برای انتخابات فدراسیون به بعد از المپیک و یا حداقل بعد از 10 خرداد که زمان پایان مسابقات کسب سهمیه است موکول می‌شد مطمئنا زحمات چند ماهه به ثمر می‌نشست و می‌توانستیم در شرایط بهتر و مطمئن‌تری برای کسب سهمیه قرار بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع همان چیزی بود که من دائما نگرانش بودم و پیش‌بینی آن را می‌کردم. این نتایج بد در آذربایجان نشان داد تا چه میزان مسائل حاشیه‌ای می‌تواند بر عملکرد تیم تاثیر مخرب بگذارد. متاسفانه تمرکز تیم بر هم زده شد و حالا کسب سهمیه المپیک ما به اما و اگرها وابسته شده است. تمام برنامه‌ریزی ما این بود که محجوب و ملایی جزو 16 نفر ابتدایی رنکینگ جهانی قرار گیرند اما مطرح شدن بحث ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون باعث شد برنامه‌ریزیمان به هم بخورد. تمرکز تیم اجرایی،کادر فنی و جودوکاران با این حواشی بهم خورد. حتی پیش از اعزام تیم به آذربایجان اسپانسر قصد نداشت برای تیم بلیت تهیه کند و همه ما نگران این هستیم که آیا این حامی مالی به حمایت خود از تیم ملی تا رقابت های المپیک ادامه می‌دهد یا خیر.

خدابخش با بیان اینکه نگرانی های خود را از بابت انجام ثبت نام به اطلاع وزیر ورزش و نصرالله سجادی رسانده بود، درباره اینکه آیا پاسخی هم در اینباره دریافت کرده یا خیر گفت: من به آن‌ها اعلام کردم پیش کشیدن بحث‌های مربوط به انتخابات در برهه حساس کنونی می‌تواند باعث بر هم خوردن تمرکز تیم ملی در آستانه المپیک شود و بهتر است حداقل این بحث‌ها به پس از 10 خرداد که مسابقات کسب سهمیه به پایان می‌رسد موکول شود اما آن‌ها هیچ جوابی دراین‌باره ندادند.

وی تصریح کرد: همه چیز طبق برنامه و خیلی خوب پیش می‌رفت و حتی این شانس را داشتیم که با 4 جودوکار در المپیک حاضر شویم اما متاسفانه این حواشی باعث شد تیم عملکرد بسیار بدی در رقابت‌های کسب سهمیه آذربایجان داشته باشد و حالا اگر همین کار در قزاقستان نیز تکرار شود محجوب و ملایی که لب مرز قرار دارند سهمیه المپیک را از دست خواهند داد. اگر این اتفاق بیفتد فقط جواد محجوب که بیشترین امتیاز را در بین جودوکاران ما دارد با استفاده از سهمیه قاره‌ای می‌تواند در المپیک حاضر شود.

سرپرست فدراسیون جودو تصریح کرد: نمی‌فهمم اگر فقط یک ماه دیرتر اقدام به ثبت نام برای کاندیداهای ریاست فدراسیون می‌کردند چه اتفاقی می‌خواست بیفتد؟ اگر این بحث‌ها پس از 10 خرداد مطرح می‌شد آنوقت تیم فرصت کافی داشت تا با بازیابی خود و حضور در تورنمنت‌های مختلف خارجی خود را آماده حضور در المپیک کند نه اینکه درست در آستانه 2 مسابقه بسیار حساس کسب سهمیه آمدند و این بحث‌ها را پیش کشیدند. مگر من چه کاری می‌توانستم در این مدت انجام دهم یا به چه منافعی برسم؟برخی هم به جای اینکه کمک کنند در جراید نوشتند تنها سفری که خدابخش نرفته همین سفر آذربایجان بوده.حالا دیدید که من نرفتم و در کنار تیم نبودم چه نتیجه‌ای حاصل شد.

خدابخش در ادامه گفتگو با ایسنا و در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند تغییر و تحولات زیاد در کادر فنی تیم ملی باعث برهم خوردن تمرکز جودوکاران شده است، گفت: خجسته و مرادی که با همان مربی خودشان در رقابت‌های قهرمانی آسیا به این رقابت‌ها اعزام شدند و ملایی نیز ملک محمدی را در کنار خود داشت. تنها مربی جواد محجوب از تیم رفته که اتفاقا محجوب در بین 4 جودوکار ما بهترین عملکرد را در این رقابت‌ها داشت بنابراین این نتایج نمی‌تواند ارتباطی با تغییر و تحولات در کادر فنی داشته باشد.

وی درباره اینکه آیا تیم را در رقابت‌های گرند‌پری قزاقستان همراهی خواهد کرد یا خیر گفت: قرار است به قزاقستان بروم و در کنار تیم باشم و هر کاری از دستم بربیاید انجام دهم تا نتایج خوبی در آخرین مسابقه کسب سهمیه المپیک بگیریم و بتوانیم در المپیک با 3 نماینده حاضر شویم. الان هم دیر نشده و اگر من جای مسئولان بودم بحث‌های مربوط به ثبت نام را به بعد از رقابت‌های المپیک موکول می‌کردم تا حاشیه امنیت و انگیزه و امید دوباره به تیم برگردد.

خدابخش در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست فدراسیون جودو شرکت خواهد کرد یا خیر گفت: واقعا نمی‌دانم چه کار کنم و با این شرایط بمانم یا بروم؟ از وزیر ورزش درخواست ملاقات داشته‌ام و قرار است ظرف چند روز آینده با او صحبت کنم تا پس از آن دراینباره تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهم. مطمئنا هر چه که گودرزی بگوید من نیز همان کار را انجام خواهم داد.

وی در پایان درباره سرنوشت سرمربیگری نصرت ازبکستانی در تیم ملی نیز گفت: او فعلا در کنار تیم حضور دارد. قرار است رودکی به عنوان مدیر تیم‌های ملی جودو پس از بازگشت تیم به ایران گزارش خود را درباره این مربی به ما بدهد تا در نهایت درباره اینکه با او قرارداد ببندیم یا خیر تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدابخش: حواشی انتخابات تمرکز جودوکاران را به هم ریخت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X