وقوع بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی انسان در طبیعت است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز دوشنبه در جمع اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمردرسنندج با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر تسکین آلام بشری است، گفت:  بسیاری از حوادث در طول تاریخ به دلیل بی توجهی به قوانین طبیعت گریبانگر انسان‌ها شده است.

وی عنوان کرد: جوامع بشری امروز درگیر مسائل و مشقت های فراوانی است که یا براثر حوادث طبیعی، انسانی و یا جنگ ها و منازعات بین المللی و منطقه ای ایجاد شده است.

وی اظهارداشت: متاسفانه در برهه کنونی انسان ها با بیشترین آلام و مشقت در سطح جهان به ویژه منطقه خاورمیانه مواجه شده اند.

استاندار کردستان با بیان اینکه تسکین آلام بشری یکی از ویژگی های است که در فطرت و ضمیر ناخوادآگاه انسان ها وجود دارد، افزود: مهمترین عبادت در عصر حاضر این است که درد و رنج و مصیبتی را از کسی یا جامعه ای کاهش دهیم.

زاهدی بر توجه به سلامت جسمی و روحی وروانی مردم تاکید کرد و گفت: اگر مطالعه دقیقی در ارتباط با وقوع حوادث طبیعی هم چون سیل، زلزله، صاعقه و غیره شود متوجه خواهیم شد که عمده خسارات جانی و مالی ناشی از این حوادث به علت بی توجهی انسان بوده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی و غیرمنطقی انسان در طبعیت است، ادامه داد: بسیاری از حوادث مالی و جانی ناشی از سیل متوجه کسانی بوده که اسکان آنها در مناطق محل عبور آب بوده است.

وی عنوان کرد: امروز جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ به عنوان سازمانی مستقل، عمومی و غیردولتی در دنیا وظیفه تسکین آلام بشری را برعهده دارند.

استاندار کردستان اظهارداشت: به خاطر وضعیت نامناسب جاده های استان و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، شاهد وقوع حوادث جاده ای زیادی در استان هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وقوع بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی انسان در طبیعت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات