سالانه حدود هزارو 500 كودك به سرطان مبتلا مي شوند

به گزارش گروه علمي ايرنا از بيست و چهارمين كنگره سالانه انجمن جراحان كودكان ايران، پروفسور مرد آويژ آل بويه در سخنراني با موضوع ' نقش NGO در جوامع امروز با رويكرد حمايت از بيماران سرطاني' افزود: بيمارستان محك سالانه حدود 350 تا 450 كودك جديد مبتلا به سرطان را پذيرش مي كند كه با توجه به اينكه بين 25 تا 30 درصد كودكان مبتلا به سرطان ازكل كشور به اين مركز مراجعه مي كنند، رقم مبتلايان جديد به اين بيماري سالانه حدود هزار و 500 نفر برآورد مي شود.
وي ادامه داد: با وجود اينكه موسسه محك در زمينه درمان كودكان سرطاني تاكنون بسيار موفق عمل كرده و در ابتدا اين تصور وجود داشت كه اين موسسه بتواند به عنوان الگو براي ديگر مراكز به خصوص در شهرستان ها عمل كند، متاسفانه بازخورد مناسبي از ديگر شهرها نداشته ايم و اين امر تاكنون محقق نشده است.
آل بويه با تاكيد بر نقش خيرين در حوزه سلامت به ويژه در زمينه درمان سرطان تصريح كرد: در بسياري از شهرها و شهرستان هاي بزرگ كشور كه از بافت جمعيتي مناسب و فعاليت هاي كشاورزي، صنعتي و تجاري موفقي نيز برخوردارند، تمايل به تاسيس نهادهاي حمايتي از بيماران سرطاني به خصوص براي كودكان ديده نمي شود.
وي بروكراسي هاي اداري را از يك سو و از سوي ديگر سوء استفاده هاي صورت گرفته از بعضي موسسات خيريه را به عنوان برخي موانع تشكيل اين قبيل موسسات در كشور برشمرد و بر لزوم شفافيت فعاليت موسسات خيريه به ويژه در زمينه هاي مالي و حاميان تاكيد كرد.
به گفته اين فوق تخصص هماتولوژي و آنكولوژي، امروزه موسسات خيريه اي در حوزه سلامت موفق هستند كه اول به خيرين و بيماران پاسخگو بوده و صداقت را سرلوحه كار خود قرار دهند. همچنين از نيروهاي متخصص و تحصيل كرده در قالب مددكاران اجتماعي بهره گرفته و با مراكز بين المللي در تبادل و تعامل علمي و پژوهشي باشند.
وي از محك به عنوان يك الگوي موفق در كشور، منطقه و در سطح بين الملل نام برد كه فعاليت در حد استانداردهاي جهاني را همواره مدنظر داشته بر اين اساس احترام به كرامت انساني را هميشه سرلوحه كار خود قرار داده كه اين امر باعث افزايش رضايتمندي مراجعان شده است.
آل بويه ادامه داد: هم اينك برخي از جراحان كودكان در كنار ساير گروه هاي پزشكي به صورت داوطلبانه با محك همكاري مي كنند.
در اين كنگره جراحان كودكان از سراسر كشور حضور يافته تا در كنار ارايه آمارهاي مربوط به مراكز درماني خود برحسب نوع سرطان، نحوه درمان و ميزان موفقيت درمان يا فوت بيماران و نيز تجربيات خاص درماني، اطلاعات خود را در اين حوزه با ديگر جراحان به اشتراك گذارند.
اين كنگره در مورد روش هاي جديد و چالش هاي تشخيصي و درماني تومورهاي شايع سرطاني در كودكان از قبيل تومور ويلمز، نوروبلاستوما، تومورهاي كبد و تومورهاي بافت نرم بحث خواهد شد و جراحان در مورد شيوه هاي درماني اين تومورها به بحث و تبادل نظر مي پردازند.
بيست و چهارمين كنگره سالانه انجمن جراحان كودكان ايران با رويكرد 'سرطان در كودكان'و با حضور چهره هاي مطرح اين رشته و نيز ميهماناني از خارج كشور روز دوشنبه 20 ارديبهشت ماه در مركز همايش هاي رازي تهران آغاز و تا به كار و روز جمعه 24 ارديبهشت ماه به كار خود ادامه مي دهد.
علمي **1354**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه حدود هزارو 500 كودك به سرطان مبتلا مي شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X