انجام بیش از 29هزار ماموریت امدادرسانی شهری توسط اورژانس استان مرکزی

خوشنودی / اورژانس استان مرکزی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در سال گذشته ۲۹ هزار و ۵۷۴ ماموریت شهری و ۱۱ هزار و ۴۷۴ ماموریت جاده‌ای داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزین خشنودی پیش ازظهر امروز در کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌های وزارت بهداشت با اشاره به اهداف ارتقاء سلامت در کشور گفت: باتوجه به اینکه اهداف ارتقاء سلامت در 9 قطب کشوری تعریف شده، استان مرکزی به عنوان سرتیم قطب تهران میزبان کارگاه تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها است.

 افزود: این کارگاه به‌عنوان نخستین تجربه کشوری در استان است و در آن همگرایی در حوزه مفاهیم و برنامه‌ها و راهکارهای بومی‌سازی اهداف با نگاه منطقه‌ای دنبال می‌شود که طبق برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال این کارگاه در هشت قطب دیگر مشخص شده کشور برگزار می‌شود.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: محور و برنامه اصلی این کارگاه، هماهنگی بخش‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در استان‌ها و شفاف‌سازی وظایف در آن به‌منظور خدمات پیش بیمارستانی است.

خشنودی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در سال گذشته 29 هزار و 574 ماموریت شهری، 11 هزار و 474 ماموریت جاده‌ای، 933 ماموریت بین مراکز، 424 ماموریت ایستگاه سلامت را انجام داده است و همچنین 31 هزار و 982 مورد ماموریت‌ پیش بیمارستانی غیرتصادفی و 10 هزار و 423 نفر تصادفی نیز در سال گذشته در استان داشته‌ایم.

وی بیان داشت: منظور از خدمات پیش بیمارستانی، خدماتی است که با کار تیمی و تحت فرایندهای فرابخشی ارائه می‌شود که در این زمینه همگام بودن امکانات انسانی و مادی تاثیربسزایی در کیفیت بخشی خدمات و نجات جان حادثه دیدگان دارد.

اجرای برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها برای نخستین بار در کشور

سرتیم مدرسان کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت با اشاره به اهمیت همسان‌سازی خدمات فوریت‌ها اظهار داشت: باوجود اهمیت خدمات فوریت‌ها، تاکنون الگوی ملی به‌منظور همسان‌سازی خدمات فوریت‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مطرح نشده و این درحالی است که گام برداشتن در این حوزه سرمایه‌ای مهم در نظام‌مندی خدمات پیش بیمارستانی است.

محمدجواد مرادیان افزود: در کشور تمامی امور تحت پوشش یک برنامه کلان و در چارچوب اصول و قواعد انجام می‌شوند اما مدیریت بلایا و بحران‌ها به‌سبب غیرقابل پیش‌بینی بودنشان بسیار سخت است که اگر بتوانیم این حوزه را نیز تحت پوشش یک برنامه دقیق قرار دهیم، مدیریت بر بلایا و بحران‌های آسان می‌شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها درحال حاضر در ابتدای راه قرار دارد ممکن است کاستی‌هایی داشته و نیاز به انجام اصلاحاتی در آن باشد اما مسئله مهم این است که این طرح برای نخستین بار در کشور به عنوان یک منشور و نقشه راه مطرح شده و باید توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی و براساس شرایط اقلیمی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هر استان، تدوین شود.

مرادیان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح انتظار ما از شرکت‌کنندگان این است که با درک مفاهیم و راهبردها، بتوانند هسته مدیریتی هدفمندی را در حوزه بلایا و فوریت‌ها را در استان محل سکونت خود ایجاد کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجام بیش از 29هزار ماموریت امدادرسانی شهری توسط اورژانس استان مرکزی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات