انجام بیش از 29هزار ماموریت امدادرسانی شهری توسط اورژانس استان مرکزی

خوشنودی / اورژانس استان مرکزی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در سال گذشته ۲۹ هزار و ۵۷۴ ماموریت شهری و ۱۱ هزار و ۴۷۴ ماموریت جاده‌ای داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزین خشنودی پیش ازظهر امروز در کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌های وزارت بهداشت با اشاره به اهداف ارتقاء سلامت در کشور گفت: باتوجه به اینکه اهداف ارتقاء سلامت در 9 قطب کشوری تعریف شده، استان مرکزی به عنوان سرتیم قطب تهران میزبان کارگاه تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها است.

 افزود: این کارگاه به‌عنوان نخستین تجربه کشوری در استان است و در آن همگرایی در حوزه مفاهیم و برنامه‌ها و راهکارهای بومی‌سازی اهداف با نگاه منطقه‌ای دنبال می‌شود که طبق برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال این کارگاه در هشت قطب دیگر مشخص شده کشور برگزار می‌شود.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: محور و برنامه اصلی این کارگاه، هماهنگی بخش‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در استان‌ها و شفاف‌سازی وظایف در آن به‌منظور خدمات پیش بیمارستانی است.

خشنودی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در سال گذشته 29 هزار و 574 ماموریت شهری، 11 هزار و 474 ماموریت جاده‌ای، 933 ماموریت بین مراکز، 424 ماموریت ایستگاه سلامت را انجام داده است و همچنین 31 هزار و 982 مورد ماموریت‌ پیش بیمارستانی غیرتصادفی و 10 هزار و 423 نفر تصادفی نیز در سال گذشته در استان داشته‌ایم.

وی بیان داشت: منظور از خدمات پیش بیمارستانی، خدماتی است که با کار تیمی و تحت فرایندهای فرابخشی ارائه می‌شود که در این زمینه همگام بودن امکانات انسانی و مادی تاثیربسزایی در کیفیت بخشی خدمات و نجات جان حادثه دیدگان دارد.

اجرای برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها برای نخستین بار در کشور

سرتیم مدرسان کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت با اشاره به اهمیت همسان‌سازی خدمات فوریت‌ها اظهار داشت: باوجود اهمیت خدمات فوریت‌ها، تاکنون الگوی ملی به‌منظور همسان‌سازی خدمات فوریت‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مطرح نشده و این درحالی است که گام برداشتن در این حوزه سرمایه‌ای مهم در نظام‌مندی خدمات پیش بیمارستانی است.

محمدجواد مرادیان افزود: در کشور تمامی امور تحت پوشش یک برنامه کلان و در چارچوب اصول و قواعد انجام می‌شوند اما مدیریت بلایا و بحران‌ها به‌سبب غیرقابل پیش‌بینی بودنشان بسیار سخت است که اگر بتوانیم این حوزه را نیز تحت پوشش یک برنامه دقیق قرار دهیم، مدیریت بر بلایا و بحران‌های آسان می‌شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌ها درحال حاضر در ابتدای راه قرار دارد ممکن است کاستی‌هایی داشته و نیاز به انجام اصلاحاتی در آن باشد اما مسئله مهم این است که این طرح برای نخستین بار در کشور به عنوان یک منشور و نقشه راه مطرح شده و باید توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی و براساس شرایط اقلیمی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هر استان، تدوین شود.

مرادیان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح انتظار ما از شرکت‌کنندگان این است که با درک مفاهیم و راهبردها، بتوانند هسته مدیریتی هدفمندی را در حوزه بلایا و فوریت‌ها را در استان محل سکونت خود ایجاد کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجام بیش از 29هزار ماموریت امدادرسانی شهری توسط اورژانس استان مرکزی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X