شبکه تسهیل‌گران ازدواج در کمیته امداد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

میرشکار کمیته معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: به منظور رفع مشکلات جوانان در زمینه ازدواج شبکه تسهیل‌گران ازدواج در کمیته امداد استان لرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اکبر میرشکار ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان لرستان اظهار داشت: در کشور نزدیک به چهار میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از این تعداد حدود 1.6 میلیون نفر افراد سالمند هستند و در حقیقت بیشتر افراد تحت پوشش را افراد غیرسالمند تشکیل می‌دهند.

وی افزود: حدود 145 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد را زنان سرپرست خانواری تشکیل میدهند که 40 درصد از آنها به دلیل اعتیاد همسرانشان طلاق گرفته‌اند ضمن اینکه 24 هزار خانواده تحت پوشش نیز وجود دارد که سرپرست خانواده آنها به دلیل اعتیاد در زندان است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: میانگین سنی افراد تحت پوشش کمیته امداد پایین است به گونه‌ایی که یک میلیون از افراد تحت پوشش بین 15 تا 29 سال سن دارند که بخشی از آنها را زنان جوان مطلقه سرپرست خانوار تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه سال گذشته به  53 هزار نفر از اعضای خانواده‌های در معرض اعتیاد آموزش داده شده است  تصریح کرد: کمیته امداد توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی و آموزشی دارد و به همین دلیل است که اعتیاد در خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد نسبت به سطح جامعه پایین‌تر است و ما اعلام می کنیم که کمیته امداد در بحث آموزش پیشگیری از اعتیاد در مددجویان هیچ گونه محدودیت مالی در نظر گرفته نشده است و استان‌ها در این زمینه هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند.

میرشکار عنوان کرد: در حال حاضر مددجویانی را که در استان‌ها به اعتیاد آلوده شده‌اند شناسایی کرده‌ایم بنابر این جا دارد اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرایت اعتیاد به سایر افراد را جدی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در کمیته امداد سرفصل اعتباری خاصی برای درمان اعتیاد افراد تحت پوشش دیده نشده است و همین نبود اعتبار مانع از عملیاتی شدن درمان اعتیاد مددجویان معتاد شده است ولی با این حال کمیته امداد امام خمینی(ره) هیچ محدودیتی برای اشتغال مددجویان ندارد و تمام تلاش خود را برای توانمندسازی مددجویان انجام می‌دهد.

معاون فرهنگی کمیته امداد گفت: جلوگیری از ترک تحصیل نوجوانان و جوانان تحت پوش کمیته امداد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد است چرا که ترک تحصیل سبب بروز مشکلات و آسیب‌های اجتماعی دیگر می‌شود و بر همین اساس با اقدامات انجام شده میزان ترک تحصیل در مددجویان کمیته امداد به 1.3 درصد کاهش یافته است.

میرشکار با بیان اینکه سال گذشته 80 هزارنفراز مدد جویان کمیته امداد ازدواج کردند عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما برای کمک به امر ازدواج جوانان راه‌اندازی شبکه تسهیل‌گران ازدواج است که این شبکه در استان لرستان نیز راه‌اندازی می‌شود تا مشکلات ازدواج جوانان را کاهش دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه تسهیل‌گران ازدواج در کمیته امداد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X