برگزاری همایش یکصدمین سال فعالیت آموزش و پرورش نوین در شهرضا

به گزارش خبرنگار مهر، احمد ملکیان صبح دوشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: نهال کوچکی که یکصد سال پیش تحت عنوان راه اندازی مدرسه دولتی متمرکز بر شیوه ها و اصول نوین آموزشی و پرورشی در آن مقطع تاریخی در شهرضا کاشته شد امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است که جهانیان از شاخه های آن که در حقیقت جمع کثیری از دانشمندان، نخبگان، عالمان و فرهیختگان به شمار می روند بهره گیری می کنند.

وی افزود:در سال ۱۲۹۴ هجری شمسی نخستین مدرسه دولتی مبتنی بر اصول و شیوه های نوین آموزشی در شهرضا پایه گذاری شد و در گذر دوران این سبک و شیوه آموزشی و پرورشی منتج به تبدیل شدن این شهرستان به مهد زایش و پرورش هزاران انسان بزرگ و حماسه ساز شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرضا با بیان اینکه پیشرفت در عرصه های علمی ریشه در ساختارهای فرهنگی هر جامعه دارد، عنوان کرد: بر همین اساس باید از تمامی ارکان و هویت های فرهنگی شهرضا به شکل اصولی بهره گیری کنیم و برگزاری چنین برنامه ها و همایش های بزرگی می تواند گامی در راستای تقویت میراث های بزرگ فرهنگی در شهرستان باشد.

وی با بیان اینکه در قالب این همایش بزرگ جمعی از نام آوران و افتخارآفرینان علمی و فرهنگی شهرضا حاضر می شوند، متذکر شد: براساس پیگیری های انجام گرفته مقرر شده از حضور دکتر محمد رحیمیان به عنوان یکی از مفاخر برجسته شهرضا در عرصه علمی به شکل مطلوب استفاده شود.

ملکیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تدوین یک اثر مکتوب به منظوررونمایی در قالب این همایش در دستور کار کمیته های برگزار کننده قرار گرفته است، تصریح کرد: در همین راستا اثر فاخر و ارزشی صد فصل رویش که با محتوای مناسب و جذاب به منظور معرفی بخشی از دستاوردهای عظیم خانواده آموزش و پرورش در شهرضا طی یک قرن اخیر از سوی جمعی فرهنگیان و فرهیختگان تدوین و منتشر شده است مورد رونمایی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: حضور معاون پرورشی وزارت آموزش وپرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان و تمامی مدیران منطقه استان اصفهان با رویکرد معرفی جایگاه فاخر شهرضا در حوزه علمی و فرهنگی به عنوان بخش دیگری از برنامه های این همایش تدوین شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به مطبوعات و رسانه ها نقش بسزایی در تحقق اهداف تدوین شده در قالب این همایش دارند، افزود: بدون شک یکی از مهم ترین ملزومات تحقق پیشرفت و تعالی یک جامعه توجه به جایگاه مطبوعات و تلاش برای بهبود جایگاه این بخش مهم و تاثیرگزار است که شهرستان شهرضا نیز با برخورداری از یک ظرفیت بزرگ در این حوزه باید به شکل مطلوب سیاست گذاری و هدف گذاری کند.

وی بیان  داشت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش شهرضا در قالب تعداد دو هزار و یکصد نفر نیرو با جمعیت دانش آموزی بالغ بر ۲۶ هزار نفر در مجموعه ۲۰۰ واحد آموزشی فعالیت های خرد و کلان زیادی را در جهت رشد و پویایی علمی و فرهنگی و اقتصادی جامعه دارد و امیدواریم با حمایت مجموعه مطبوعات و رسانه ها شاهد تداوم این روند باشیم.

در ادامه این مراسم،مصطفی منصف، دبیر همایش یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به اینکه فرآیند تدوین محتوای این همایش بزرگ از یک سال گذشته آغاز شده است، بیان داشت: بررسی روند آغاز فعالیت مدارس نوین در شهرضا برمبنای آثار و مستندات برجای مانده از دوران گذشته مورد پیگیری قرار گرفته و در نهایت سال ۱۲۹۴ هجری شمسی به عنوان نخستین سال فعالیت مدارس نوین در شهرستان تعیین شده است.

وی ادامه داد: در جریان تدوین برنامه های این همایش از تمامی نقطه نظرات فرهنگیان و فرهیختگان بهره گیری شده وانتظار می رود با برگزاری این همایش شاهد دست یابی به اهداف بزرگ تدوین شده باشیم.

دبیر همایش یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به اینکه چهار کمیته مراحل برگزاری این همایش را سیاست گذاری کرده است، افزود: اثر فاخر صد فصل رویش به عنوان یک اثر ارزشمند مکتوب در حوزه آموزش و پرورش شهرضا به ثبت می رسد.

گفتنی است همایش یکصدمین سال تاسیس آموزش وپرورش شهرضا چهارشنبه مورخه ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری از ساعت ۹ صبح در محل تالار سرو واقع در خیابان پاسداران شهرضا برگزار می شود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری همایش یکصدمین سال فعالیت آموزش و پرورش نوین در شهرضا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X