روزانه یک بیمار دیالیزی در فارس اضافه می شود

به گزارش خبرنگار مهر، نادر معینی ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بیماران خاص، گفت: در سال گذشته ۳۵۰ مورد پیوند کلیه انجام شد که ۳۴۷ مورد آن از جسد و سه مورد از خانواده بوده و در فروردین‌ماه سال جاری نیز حدود ۲۵ پیوند کلیه داشته‌ایم که تمام این موارد از جسد (مرگ مغزی) بوده است.

وی یادآور شد: از سال ۶۷ که پیوند کلیه را شروع کردیم تاکنون ۳ هزار و ۹۲۷ مورد پیوند با هدایت انجمن انجام‌شده و البته باید توجه داشت که آمار پس زدن کلیه در جهان حدود ۱۰ درصد از کل موارد است که این نرم در شیراز پایین از ۱۰ درصد بوده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت درمان بیماران کلیوی نیز گفت: خدماتی که توسط انجمن برای بیماران انجام می‌شود هزینه سرسام‌آور دارد و این بیماران دیالیزی در مراحل بعد همه نیاز به پیوند دارند و در شیراز پیوندهای ما بیشتر از جسد و در معدود مواردی از بستگان درجه‌یک انجام‌شده است.

معینی یادآور شد: تا پایان سال ۹۴ معادل ۹۴۹ بیمار دیالیز خونی و ۱۷۶ مورد دیالیز صفاقی داشته‌ایم اما تا پایان فروردین سال جاری ۹۶۱ دیالیز خونی و ۱۷۸ مورد دیالیز صفاقی انجام‌شده و این آمار نشانگر آن است که در این مدت ۲۲ مورد دیالیز خونی و دو مورد دیالیز صفاقی افزوده‌ شده و در مجموع طی یک ماه ۲۴ بیمار دیالیزی افزوده‌شده که معادل روزانه یک بیمار است.

وی تصریح کرد: با توجه به آمارهای موجود در ایام ابتدایی سال جاری روزانه یک نفر بیمار دیالیزی اضافه شده که جای نگرانی دارد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بیماران کبدی استان نیز گفت: در سال ۹۴ حدود ۵۳۸ پیوند کبد انجام شد که ۵۰۴ مورد آن از جسد و ۳۴ مورد از مادر به فرزند یا پدر به فرزند بوده است.

معینی تصریح کرد: در فروردین سال جاری نیز حدود ۳۴ مورد پیوند کبد انجام شد اما از سال ۷۲ که اولین پیوند کبد در فارس انجام شد تاکنون ۳ هزار و ۹۲۷ مورد پیوند کبد انجام‌شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزانه یک بیمار دیالیزی در فارس اضافه می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X