حمله ملخ هاي شكم بادمجاني به اراضي كشاورزي مهاباد

عبدالرحمن كليجي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بارندگي هاي مناسب در سال زراعي جاري و وضعيت مطلوب مراتع اين شهرستان موجب هجوم اين نوع ملخ ها به اراضي كشاورزي و مراتع روستاهاي حاجي علي كند و خاتون خاص اين شهرستان شده است.
وي گفت: با اقدام به موقع اين مديريت از گسترش اين آفت به مزارع كشاورزي اين منطقه جلوگيري شده است.
كليجي اضافه كرد: اين نوع ملخ ها از نوع ملخ هاي بومي منطقه بوده و امسال به سبب شرايط مساعد آب و هوايي و پوشش گياهي، تعداد آنها چند برابر شده است.
وي گفت: در همين راستا عمليات مبارزه با اين آفت از پانزدهم ارديبهشت ماه در مناطق آلوده با توزيع سموم رايگان در بين كشاورزان و نظارت بر سمپاشي اراضي آلوده توسط كارشناسان مديريت جهاد كشاورزي آغاز شده است.
مدير جهادكشاورزي مهاباد اضافه كرد: تاكنون بيش از 70 هكتار از اراضي آلوده غلات سمپاشي شده و از طغيان دوباره ملخ و منتقل شدن آنها به ديگر اراضي كشاورزي منطقه جلوگيري شده است.
به گزارش ايرنا، حدود 51 هزار هكتار از اراضي كشاورزي شهرستان مهاباد در سال زراعي جاري به زير كشت غلات رفته است كه بيشترين سطح را گندم تشكيل مي دهد.
شهرستان مهاباد با بيش از 80 هزار هكتار اراضي كشاورزي و باغي در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمله ملخ هاي شكم بادمجاني به اراضي كشاورزي مهاباد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X