نياز 10 هزار ميليارد ريالي صنعت خراسان رضوي به منابع مالي

فيروز ابراهيمي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اختصاص تسهيلات بانكي به بخش صنعت خراسان رضوي زماني كاربردي و موثر خواهد بود كه در كنار آن يارانه نيز در نظر گرفته شود.
وي بيان كرد: اكنون واحدهاي توليدي به دليل حاشيه كم سود صنعت، شرايط ركود و نرخ بالاي سود بانكي چندان از تسهيلات بانكي استقبال نمي كنند مگر آنكه تسهيلات با نرخ حمايتي به توليدكنندگان پرداخت شود.
او ادامه داد: از سوي ديگر شماري از طرحهاي نيمه تمام صنعتي در خراسان رضوي با پيشرفت اجرايي 60 درصد به بالا نياز به پنج تا هفت هزار ميليارد ريال منابع مالي دارند كه اگر اين ميزان تامين شود روند نزولي اشتغال بخش صنعت بهبود مي يابد.
دبير خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: وزارت صنعت و معدن براي احيا هفت هزار و 500 واحد توليدي تعطيل در كشور 160 هزار ميليارد ريال پيش بيني كرده است كه اميد است اين رقم در دولت تصويب و منابع آن تامين شود و يارانه مورد نظر اختصاص يابد.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي نيز از اعطاي تسهيلات رونق توليد به واحدهاي توليدي كوچك و متوسط با اشتغال كمتر از 100 نفر در اين استان خبر داد.
راضيه عليرضايي گفت: ارائه تسهيلات رونق توليد در راستاي تاكيدات مقام معظم رهبري در خصوص پياده سازي اقتصاد مقاومتي و با هدف تامين نقدينگي و رفع مشكلات واحدهاي توليدي و همچنين تكميل ظرفيت توليد آنان در اولويت كاري وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
وي بيان كرد: پيگيري پروژه هاي اولويت دار در بخش صنعت، معدن و تجارت و همچنين اجراي ابلاغيه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي براي تعيين تكليف هفت هزار و 500 واحد توليدي نيمه فعال و غيرفعال در كشور به معاونت امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت تفويض شده است.
او تاكيد كرد: مديران واحدهاي توليدي كوچك و متوسط استان با اشتغال كمتر از 100 نفر كه براي فعال شدن يا افزايش توليد و اشتغال نياز به تسهيلات بانكي دارند با مراجعه به بخش تسهيلات رونق توليد در سايت بهين ياب به نشاني www.behinyab.ir، درخواست تسهيلات مورد نياز خود را ثبت كنند تا مورد بررسي قرار گيرد.
وي افزود: تمامي درخواستها در كميته فرعي كارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد خراسان رضوي با حضور نماينده استاندار، نماينده بانك عامل و رياست سازمان صنعت، معدن و تجارت بررسي و متقاضياني كه قادر به فعال سازي واحد توليدي، افزايش توليد و ايجاد اشتغال باشند پس از تصويب در اين كارگروه براي اخذ تسهيلات به بانكهاي عامل معرفي مي شوند.
عليرضايي گفت: در مجموع 603 واحد توليدي داراي پروانه صنعتي معادل 10.3 درصد كل واحدهاي خراسان رضوي به دلايل مختلف تعطيل هستند.
پنج هزار و 745 واحد صنعتي با سرمايه گذاري 110 هزار ميليارد ريال و اشتغالزايي مستقيم براي 185 هزار نفر در خراسان رضوي فعاليت دارند.
7489/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نياز 10 هزار ميليارد ريالي صنعت خراسان رضوي به منابع مالي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X