91 درصد ظرفیت سدهای آذربایجان غربی پر شد

كیومرث دانشجو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اكنون با اندازه گیری های صورت گرفته، حدود یك میلیارد و 630 میلیون متر مكعب آب در پشت 12 سد آذربایجان غربی ذخیره شده است.
وی اضافه كرد: ظرفیت سدهای آذربایجان غربی نزدیك به یك میلیارد و 800 میلیون متر مكعب است.
وی اظهار كرد: این میزان آب موجود حدود 6.6 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: سدهای بوكان با 810 میلیون متر مكعب، آغ چای چایپاره با 203.5 میلیون متر مكعب، مهاباد با 192.5 میلیون متر مكعب و شهرچایی ارومیه با بیش از 150 میلیون متر مكعب بیشترین میزان آب پشت سدهای استان را به خود اختصاص داده است.
دانشجو گفت: همچنین سدهای حسنلو 66.5 میلیون متر مكعب، ساروق 40 میلیون متر مكعب، زولا 56 میلیون متر مكعب، دریك 13 میلیون متر مكعب، ماكو 71 میلیون متر مكعب، شهید قنبری 25 میلیون متر مكعب، ارس 2 حدود سه میلیون متر مكعب و قیقاج 9 میلیون متر مكعب آب دارند.
وی افزود: در سال جاری چهار سد بوكان، مهاباد، ساروق تكاب و دریك سلماس سرریز شده اند.
وی در خصوص میزان بارش های صورت گرفته در آذربایجان غربی در سال آبی جاری اظهار كرد: امسال بدون احتساب حجم بارش به دریاچه ارومیه حدود 12 میلیارد و 800 میلیون متر مكعب بارش در استان داشتیم.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی یكی از استان های پرآب كشور است كه در چند سال گذشته با پدیده خشكسالی رو به رو بوده ولی در سال آبی جاری وضعیت مناسبی در حوزه های آبی این استان وجود دارد.
8137/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «91 درصد ظرفیت سدهای آذربایجان غربی پر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X