فرماندارنوشهر: فراگيري مهارت هاي فني و حرفه اي به حل بيكاري كمك مي كند

علي شادمان روز دوشنبه درنشست كميته مهارت و آموزش هاي فني و حرفه اي درفرمانداري نوشهر افزود: امروز با اينكه شرائط خوبي براي سرمايه گذاري بخش خصوصي با هدف ايجاد اشتغال در اين شهرستان فراهم شده است ، منتهي مساله حرفه آموزي جويندگان كار بايد در منطقه بويژه در روستاها به طور جدي پي گيري شود.
وي اظهارداشت : به عنوان نمونه غالب كشاورزان در روستاها از دانش نوين حوزه كشاورزي آگاهي هاي لازم برخوردار نيستند و درپي آن اين قشر از جامعه كه حرفه اصلي آنها كشاورزي است بدليل نداشتن صرفه اقتصادي و فعاليت در اين بخش از كار بيكار شده اند.
فرماندارنوشهر اين نشست را فرصتي مغتنم براي بهره گيري از همه ظرفيت هاي موجود در شهرستان دانست و گفت : امروز اگر همسويي ميان مراكز علمي و دانشگاهي ، ادارات كار، تعاون و رفاه اجتماعي ، بهزيستي و كميته امداد امام خميني (ره ) و نيز مركز آموزش و فني حرفه اي منطقه در بعد آموزش جويندگان كار ايجاد شود به يقين تاحدودي موفقيت هاي لازم در حوزه اشتغال ايجاد خواهد شد.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان هاي نوشهر ، چالوس و كلاردشت نيز به روز نبودن تعدادي از تجهيزات كارگاهي موجود دراين مركز را از عمده مشكلات در ارائه خدمات به هنرجويان معرفي كرد.
محمدرضا محمدحسيني گفت : سال گذشته بيش از 50 ميليون ريال ازمحل اعتبارات مصوب كميته برنامه ريزي و تملك و دارايي استان براي تهيه تجهيزات كارگاهي اين مركز اختصاص داده شد كه بسيار ناچيزاست.
وي توسعه و هم افزايي سازنده برون سازماني و درون سازماني براي تدوين و بازنگري استانداردهاي آموزشي ، ارتقاي مهارت درسطوح مختلف جامعه همسو با رشد كيفيت استاندارد هاي آموزشي موجود، توانمند سازي و ارتقاي كيفي منابع انساني ونياز سنجي مداوم استانداردهاي آموزش در سطح آمايش سرزمين و اسناد توسعه اشتغال را جزو ماموريت هاي اصلي اين نهاد در بعد حرفه آموزي و اشتغال در اين شهرستان معرفي كرد.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان هاي نوشهر و چالوس و كلاردشت گفت : هم اينك حدود 35 دوره آموزشي شامل مكانيك درجه يك و 2 ، سرويس نگهداري خودرو ، تعيركار گيربكس خودرو ، ساختمان ، تعميرتلفن هاي همراه ، نصب دزد گير و دوربين هاي مداربسته ، عكاسي ديجيتال ، تدوين گر تصوير برداري ، درودگري ، كابينت ساز چوبي هنرهاي چوبي در اين مركز به هنرجويان به شيوه رايگان ارائه مي شود.
محمد حسيني شمار دريافت كنندگان گواهينامه فني و حرفه اي در شهرستان هاي نوشهر ، چالوس و كلاردشت را بيش از سه هزار مورد اعلام و با ابراز نگراني اظهارداشت : با اين كه اين افراد مهارت هاي لازم را براي اشتغال در حرف مختلف فرا گرفته اند اما براي سرمايه گذاري نيازمند تسهيلات بانكي هستند كه بايد مورد حمايت جدي تري قرار گيرند.
وي توانمند سازي جوانان در روستاها با هدف پيشگيري از مهاجرت آن ها به شهرها و افزايش اقتصاد خانواده ها ، كيفيت بخشي آموزش خبازان ، مهارت آموزي سربازان در مراكز نظامي و انتظامي ، زندان ها و مراكز ترك اعتياد را از اقدامات انجام شده سال گذشته اين نهاد در نوشهر معرفي كرد و گفت كه دراين حوزه نسبت به سال 1393 حدود 124 درصد رشد داشته ايم.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان هاي نوشهر ، چالوس و كلاردشت تعداد آموزشگاه هاي فعال در حوزه حرفه آموزي بخش خصوصي نوشهر را حدود 34 واحد اعلام كرد و تعداد افراد مشغول فعاليت در اين مراكز را دست كم 165 نفر ذكركرد.
بهرام كياكجور رئيس كميته امداد امام خميني (ره ) نوشهر نيز با بيان آنكه سال گذشته در 11 كارگاه آموزشي دستكم 564 نفر از افراد زيرپوشش اين نهاد آموزش هاي لازم را فرا گرفته اند تاكيد كرد كه بايد به تناسب نيازهاي منطقه مشاغل نوين در شهرستان ايجاد شود.
وي افزود : امروز براي برون رفت از معضل بيكاري مهارت آموزي نقش بسيار اساسي دارد كه اين مهم در سايه هم افزايي اداراتي مانند مراكز علمي و دانشگاهي و آموزش و پرورش ميسراست.
شهرستان نوشهر با جمعيتي دست كم 130 هزار نفر درغرب مازندران واقع است.
7078 /1602/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندارنوشهر: فراگيري مهارت هاي فني و حرفه اي به حل بيكاري كمك مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X