مديريت يكپارچه شهري از ضروريات تحقق اقتصاد مقاومتي

سيد علي ميرنجاتي روز دوشنبه در هجدهمين نشست معاونان برنامه‌ريزي و توسعه شهرداريهاي كلانشهرها در مشهد افزود: اقتصاد مقاومتي از اصلي ترين مسائل در مديريت شهري است كه بايد مولفه هاي آن در تمامي حوزه هاي مديريت شهري پياده سازي شود.
وي تصريح كرد: اقتصاد مقاومتي كاركرد تاثيرگذاري در حوزه درون سازماني، حوزه شهر و شهروندي دارد.
او با تاكيد بر افزايش حوزه اختيارات شهرداريها از سوي دولت براي لحاظ كردن مولفه هاي اقتصاد مقاومتي در مديريت شهري ادامه داد: در برنامه ششم توسعه به نوعي اختيارات شهرداريها محدود شده كه اين امر تهديدي براي مديريت شهري است.
وي پياده‌سازي مولفه‌ هاي اقتصاد مقاومتي در حوزه مديريت شهري، بررسي تهديدات حوزه مديريت شهري و ارائه راهكارها را از رويكردهاي هجدهمين نشست معاونان برنامه ريزي شهرداريهاي كلانشهرها بيان كرد.
معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري مشهد نيز در اين نشست گفت: محدوديتهاي فراواني روز به روز به مديريت شهري در قالبهاي مختلف نظير ضوابط و بخشنامه حاكم مي شود كه فعاليتهاي شهرداريها را با مشكل مواجه مي كند.
موسي شربتدار افزود: اين احكام و ضوابط رگ حيات شهرداريها را قطع مي كند و مديريت منابع مالي و هزينه را كاهش مي دهد.
وي با بيان اينكه اين احكام هزينه‌هاي زيادي را بر شهرداريها تحميل مي كند تصريح كرد: در اين ميان نه تنها حمايتي در كار نيست بلكه تلاش دارند اندك درآمدي كه شهرداريها كسب مي كند توسط دولت مديريت شود.
او با اشاره به اينكه دغدغه اصلي شهرداران در سال گذشته تامين منابع مالي بود تاكيد كرد: بايد محدوديتها و قوانين دست و پاگير مرتفع و اصلاح شوند.
وي با اشاره به وجود هزار و 200 شهرداري در سطح كشور افزود: تمركزگرايي بايد از بين برود و شهرداريها از زير چتر نظارتي دولت آزاد شوند.
معاون شهردار مشهد ادامه داد: شهرداريها تنها نهادهاي عمومي هستند كه پروژه‌ هاي چشمگيري را اجرا مي‌كنند و نقش عمده‌اي در ايجاد اشتغال دارند.
هجدهمين نشست معاونان برنامه ريزي شهرداريهاي كلانشهرها با هدف بررسي مولفه هاي تحقق اقتصاد مقاومتي و رسيدن به درآمد پايدار با حضور معاونان برنامه ريزي 10 كلانشهر كشور در مشهد برگزار شد.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديريت يكپارچه شهري از ضروريات تحقق اقتصاد مقاومتي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X