طرح حفظ اراضي كشاورزي در دستور كار مجلس شوراي اسلامي است

به گزارش ايرنا سيدمحمد مجابي روز دوشنبه در حاشيه آيين گشايش دبيرخانه دائمي «خانه» مجمع جهاني شهرهاي اسلامي در گفت وگو با خبرنگاران اظهار كرد: با توجه به فرمايش هاي رهبري مبني بر استفاده كامل و حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست و مبارزه با پديده زمين خواري، طرح حفظ اراضي كشاورزي از سوي نمايندگان خانه ملت در حال بررسي است.
وي افزود: در صورتي كه اين طرح به تصويب مجلس برسد، قانون دائمي حفظ اراضي كشاورزي و باغ ها تبديل به قانون موقت مي شود.
مجابي در ادامه گفت: با توجه به ظرافت كار از مجلس تقاضا داريم به جهت اهميت حفظ انفال و منابع طبيعي طرح حفظ اراضي كشاورزي را خارج از اصل 85 بررسي و در اختيار كميسيون‌هاي تخصصي مجلس نهم و ادامه آن را به مجلس دهم واگذار نمايد.
معاون سازمان محيط زيست از بازپس‌گيري 200 هكتار از اراضي تصرفي در مازندران خبر داد و گفت: بعد از فرمايش هاي مقام معظم رهبري و برخورد جدي قوه قضاييه در حوزه‌ هاي مختلف، دستور قلع و قمع‌ و بازپس‌گيري تصرفات و دست‌اندازي ‌ها به اراضي منابع طبيعي و محيط زيست صادر شد.
وي در خصوص رفع معضل ريزگردها و پديده گرد و غبار و با اشاره به اينكه اين مساله در اولويت‌ و سياست هاي دولت يازدهم است، گفت: ابلاغ رعايت حق تالابه ‌ها از سوي وزارت نيرو از مهمترين اقدام ها در اين خصوص است.
مجابي با بيان اينكه اين پديده هم منشا دروني و هم خارج از كشور دارد، افزود: يكي از نكات در اين خصوص مصوبه مجمع عمومي سازمان ملل متحد بود كه بر اقدام بين‌المللي در مورد گرد و غبار تاكيد شد.
وي تصريح كرد: وزارت نفت اقدام هاي خوبي در خوزستان انجام داده كه موجب آبگيري هورالعظيم شد و در حال حاضر نيز هامون وضعيت مناسبي دارد و بسياري از تالاب هاي ما اينك شرايط خوبي دارد.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح حفظ اراضي كشاورزي در دستور كار مجلس شوراي اسلامي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X