مقام سابق آمريكايي: مردم آمريكا اعتماد خود را از دست داده اند

به گزارش ايرنا، ديويد پترائوس در گفت و گو با روزنامه تايمز مالي و در پاسخ به اين سئوال كه آيا جنگ عراق اشتباه بود؟ گفت كه حاضر نيست در اين باره اظهار نظر كند؛ اما تاكيد كرد به عنوان فرمانده نيروهاي ائتلاف، بيش از هر كس ديگر، به مادران و پدران داغدار آمريكايي به خاطر مرگ فرزندانشان تسليت گفته است.
پترائوس كه اكنون در يك موسسه سرمايه گذاري در نيويورك فعال است، گفت: «دو اشتباه بزرگ در عراق صورت گرفت كه براي او دو درس بزرگ به همراه داشت: نخست 'بعثي زدايي' از دولت بود كه باعث اخراج همه دوستان سابق صدام از مشاغل دولتي شد و دوم اخراج اكثر نيروهاي زبده ارتش بود كه در نتيجه موجي از نظاميان آموزش ديده و اغلب مسلح را به خيابان ها كشاند.»
وي تاكيد كرد: «شما نمي توانيد افراد را از كار بيكار كنيد و به آنها نگوييد كه چگونه نان سر سفره خود ببرند. اين كار، آسيب هاي فراواني به دنبال داشت كه تا امروز هم به عراق ضربه مي زند.»
ديويد پترائوس همچنين با اشاره به اوضاع امروز در سوريه گفت: «مناطقي از جهان اسلام كه حكومت مقتدر ندارند، بسرعت مورد سوء استفاده افرادي قرار مي گيرند كه دشمنان ما هستند. سوريه يك چرنوبيل سياسي است كه به سونامي پناهندگان و گسترش افراط گرايي حتي در سرزمين ما كمك مي كند. اقدام و رهبري ايالات متحده در اين زمينه ضروري است؛ هيچ جايگزيني هم وجود ندارد.»
اين ژنرال بازنشسته آمريكايي با انتقاد از شعارهاي عوامفريبانه در انتخابات رياست جمهوري آمريكا، گفت: آنچه امثال دونالد ترامپ و برني سندرز از آن سوء استفاده مي كنند، واقعيت جامعه امروز ماست. واقعيت اين است كه مردم آمريكا اعتماد خود را از دست داده اند و مطمئن نيستند كه پسران و دخترانشان وضعيت بهتري از خودشان داشته باشند.
وي شايعه ها درباره احتمال ورودش به انتخابات رياست جمهوري آمريكا را رد كرد و گفت: «همان طور كه پيشتر هم گفته بودم، در هيچ انتخاباتي براي هيچ مقامي نامزد نخواهم شد. تمام! »
پترائوس تاكيد كرد: زمانه عوض شده است. شما نمي توانيد يك ژنرال بازنشسته باشيد و ناگهان مانند آيزنهاور براي رياست جمهوري مبارزه كنيد.
به گزارش تايمز مالي، ژنرال ديويد پترائوس، اندكي پس از پيروزي دوباره باراك اوباما در انتخابات رياست جمهوري سال 2012، از مقام خود به عنوان رئيس سازمان اطلاعات مركزي (سيا) استعفا داد. گفته شد دليل استعفاي پترائوس اين بود كه وي به 'پائولا برادوِل' شرح حال نويس خود، اجازه داد از لپ تاپ حاوي اطلاعات محرمانه استفاده كند. پترائوس به رابطه عاشقانه با برادول نيز متهم شد.
اروپام**9163**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام سابق آمريكايي: مردم آمريكا اعتماد خود را از دست داده اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X