انتقاد شديد حزب مخالف اوگاندا از تشديد فضاي ارعاب و تهديد

به گزارش تارنماي خبري بلومبرگ، « وافولا اوگاتو» يكي از اعضاي اصلي اين حزب افزود: دولت در آستانه انجام مراسم سوگند رئيس جمهوري غيرقانوني كشور و با تشديد فضاي ارعاب و تهديد، درصدد ريشه كن كردن آزادي هاي سياسي در كشور است كه نمونه آن دستگيري مخفيانه سران حزب و ايجاد فضاي امنيتي در اماكن مسكوني شهر است.
سخنگوي پليس كامپالا ( پايتخت) و مقامات امينتي تاكنون از اظهار نظر در اين مورد، امتناع كرده اند.
در همين خصوص و به گزارش روزنامه مانيتور چاپ كامپالا، «سموجو نگاندا» دبير كل اين حزب با غيرقانوني خواندن انتخابات رياست جمهوري اوگاندا، بر تصميم حزب متبوعش براي برپايي تظاهرات سراسري در اين كشور تاكيد كرده بود.
به گزارش منابع خبري، سران حزب «هم انديشي براي تغيير دمكراتيك» خواهان تجديد نظر در روند شمارش آرا و علني كردن اعتراض خود هستند.
درگيري هاي سياسي در پي تنش ميان دولت و جناح مخالف در اوگاندا و پس از انتخابات رياست جمهوري 18 فوريه (29 بهمن) در اين كشور روي داد.
«يووري موسويني» نتيجه انتخابات رياست جمهوري اوگاندا را از آن خود كرد، اما اين نخستين بار نيست كه وي بر سر نتيجه انتخابات به چالش كشيده مي شود.
موسويني بيش از 30 سال است كه قدرت را در اين كشور آفريقايي در دست دارد.
«كيزا بزيگيه» مهم ترين رقيب موسوويني و رقباي ديگر نتيجه انتخابات رياست جمهوري را رد كرده و آن را فريبكارانه خوانده اند.
بزيگيه كه تاكنون 4 بار در مقابل موسوويني شكست خورده است، در سال هاي 2001 و 2006 ميلادي نيز نتايج انتخابات را زير سئوال برد. در هر دو پرونده دادگاه اعلام كرد كه تخلف هايي صورت گرفته به قدري نيست كه نتايج انتخابات باطل شود.
پليس اوگاندا، بزيگيه را به توطئه براي ايجاد خشونت در كامپالا (پايتخت) متهم و او نيز در مقابل، اين اتهام ها را رد كرده است.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد شديد حزب مخالف اوگاندا از تشديد فضاي ارعاب و تهديد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X