رژیم سعودی به بن رسیده/امید خاندان سعودی اكنون به اسرائیل است

انیس نقاش در گفت وگو با ایرنا تصریح كرد: تحولات چند روز اخیر سوریه نشان داد كه برخی قدرت های منطقه ای و بین المللی هنوز به این نتیجه نرسیده اند كه باید راهكار سیاسی را برای حل بحران سوریه در پیش بگیرند.
وی خاطرنشان كرد:این قدرت ها به معارضان سوریه فشار می آورند تا در مذاكرات با دولت سوریه حضور پیدا نكنند و به حمله های مسلحانه خود ادامه دهند.
این كارشناس لبنانی مسائل راهبردی افزود:امروز می بینیم با وجود توافق روسیه و ایالات متحده، آتش بس در سوریه شكست خورده است و من امیدوار نیستم این آتش بس بتواند ادامه پیدا كند.
رئیس موسسه امان گفت كه به نظر من در آینده باید سیاست ها و طرح ها بگونه ای باشد تا تروریست های تكفیری مسلح و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها بدانند قادر به استفاده از هر ابزاری برای اعمال فشار نیستند.
انیس نقاش درباره علت كارشكنی ها و مخالفت رژیم سعودی با راه حل سیاسی در سوریه خاطرنشان كرد: سعودی ها فكر می كنند با روش سیاسی به هدفشان نمی رساند و قادر نیستند نظام سوریه را تغییر دهند.
وی تصریح كرد: نیت اصلی سعودی ها تغییر نظام سیاسی سوریه است و برای همین همچنان به تروریست های تكفیری فشار وارد می كنند تا حمله های خود را ادامه دهند و آتش بس را نقض كنند.
رئیس موسسه امان تاكید كرد: هدف دیگر سعودی ها این است كه در میان محور مقاومت شكاف و فاصله ایجاد و به ویژه ارتباط ایران با سوریه و حزب الله را قطع كنند زیرا می دانند تا زمانی كه حزب الله در سوریه است و بشار اسد و دولتش سر كار هستند، اهداف آنها قابل تحقق نیست.
این كارشناس مسائل راهبری گفت: سعودی ها به كارشكنی های خود و حمایت از تروریست های تكفیری ادامه می دهند اگر چه می دانند به بن بست رسیده اند.
انیس نقاش افزود:سعودی ها براساس تفكری غیرواقعی ازدولت كنونی آمریكا قطع امید كرده اند و احساس می كنند « باراك اوباما» مشكل اصلی فراروی آنها برای تحقق اهدافشان است و به همین دلیل منتظر نتیجه انتخابات شش ماه آینده ریاست جمهوری آمریكا هستند تا شاید شخصی مانند « جورج بوش» وارد كاخ سفید شود و در اوضاع تغییر صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: سعودی ها امروز فكر می كنند باید بجای آمریكا جایگزینی برای حمایت از خود پیدا كنند و به این دلیل دست به دامان رژیم صهیونیستی شده اند تا جای آمریكا را برای آنها پر كند.
رئیس موسسه امان تصریح كرد: در تحولی خطرناك برای منطقه، روابط سعودی ها و صهیونیست ها چند ماه آینده بیش از پیش علنی خواهد شد و به سمت هماهنگی استراتژیك و سیاسی حركت خواهند كرد هر چند در زمان حاضر هماهنگی اطلاعاتی و امنیتی بین آنها برقرار است.
این كارشناس لبنانی تاكید كرد: مطمئن هستم كه این مساله وقتی برای مردم به طور كامل روشن شود پیامدهای بدی برای خاندان سعودی در داخل عربستان خواهد داشت و جایگاه سعودی در منطقه بیش از گذشته افول خواهد كرد.
انیس نقاش گفت: تاكنون همه فكر می كردند عربستان یك كشور اسلامی و حامی اسلام است لذا آنها رفتن به سمت اسرائیل را به نفع خود نمی دیدند اما امروز رژیم سعودی مانند كسی است كه ورشكست شده و ناچار است لوازم منزلش را در معرض فروش بگذارد.

** دسیسه های سعودی علیه مقاومت بی نتیجه است
وی در ادامه گفت وگو با ایرنا تاكید كرد: دسیسه ها و توطئه های رژیم سعودی و همدستان آن علیه مقاومت، نه تنها تاثیری مهم بر رفتار، عملكرد و سیاست های حزب الله ندارد بلكه به ضرر خاندان سعودی تمام خواهد شد.
رئیس موسسه امان خاطرنشان كرد: وقتی سعودی ها ، حزب الله را در فهرست تروریسم قرار دادند همه دریافتند كه این اقدام آنها مشابه و كپی برداری از رژیم صهیونیستی و آمریكا است.
انیس نقاش تصریح كرد: متاسفانه قدرت مالی و اقتصادی سعودی بر برخی كشورها تاثیر دارد و باعث برخی موضع گیری ها از طرف آنها می شود و این مساله برای امنیت و ثبات منطقه و جهان خیلی خطرناك است.
خاورم ** 390** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رژیم سعودی به بن رسیده/امید خاندان سعودی اكنون به اسرائیل است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X