والس: مراكز مقابله با افراط گرايي در فرانسه افزايش مي يابد

به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس، والس پس از برگزاري كميته وزارتخانه هاي مرتبط با مقابله با افراطي گري در فرانسه، 80 اقدام دولت را در اين باره معرفي كرد و گفت: تا پايان سال 2017 ميلادي، در هر استان فرانسه يك مركز ويژه بازپروري «افراط گرايان» و «افرادي كه به افراط گرايي متمايل شده اند»، ايجاد خواهد شد.
در اين طرح جديد، افزايش 40 ميليون يورويي بودجه مبارزه با افراط گرايي تا سال 2018 ميلادي به منظور افزايش دو برابري ظرفيت نظارت بر جوانان فعال در شبكه هاي افراطي و افرادي كه احتمال پيوستنشان به اين گروه ها زياد باشد، در نظر گرفته شده است.
نخست وزيري فرانسه در نظر داشت راهبردي را ارائه دهد كه «همه بخش هاي دولتي و نه تنها نيروهاي ويژه و امنيتي» را براي مبارزه با تروريسم، بسيج كند.
نخستين طرح مقابله با افراط گرايي در اين زمينه در آوريل 2014 (فروردين/ ارديبهشت 93) به تصويب رسيد و با تصميم گيري هاي بعدي پس از حمله هاي تروريستي پاريس در ژانويه (دي/ بهمن 93) و نوامبر 2015 (آبان/ آذر94)، تكميل شد. امروز نيز 80 اقدام دولتي كه 50 مورد آن تدابير جديد است، به اين طرح افزوده مي شود.
والس هفته گذشته در مجمع ملي (مجلس) اعلام كرده بود، افراطي شدن افكار هزاران جوان، دولت را به بسيج مجدد براي مبارزه با افراط گرايي و انديشده شدن تدابير جديدي براي كارآمدتر كردن مواضع پيشين، واداشته است.
در حملات تروريستي 13 نوامبر (22 آبان) پاريس، فرانسه براي نخستين بار در تاريخ خود هدف عمليات انتحاري قرار گرفت. در جريان اين حملات كه گروه تروريستي «داعش» مسئوليت آن را برعهده گرفت، 130 نفر جان خود را از دست دادند و بيش از 350 نفر ديگر مجروح شدند.
در حملات تروريستي بروكسل شامل اقدام انتحاري در فرودگاه و يك ايستگاه مترو در بروكسل در 22 مارس (3 فروردين)، دست كم 31 نفر كشته و حدود 300 نفر مجروح شدند.
گروه تروريستي داعش مسووليت اين حمله را نيز پذيرفت و اين در حالي بود كه همه عوامل اين حمله ها فرانسوي و بلژيكي بودند.
كشورهاي اروپايي كه در آغاز ناآرامي هاي سوريه از مخالفان دولت اين كشور حمايت كرده بودند، امروز بشدت از اقدام هاي تروريستي افرادي كه از صحنه ناآرامي هاي سوريه به كشورهايشان بازمي گردند و به اقداماتي چون جذب نيرو براي تروريست ها و حملات تروريستي دست مي زنند، نگرانند.
اروپام ** 9053**1485**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «والس: مراكز مقابله با افراط گرايي در فرانسه افزايش مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X