هشدار مهندسان و پزشكان يوناني به نمايندگان مجلس اين كشور

خبرگزاري قطر دوشنبه از آتن گزارش داد كه لايحه دولت در افزايش ماليات و تغييراتي در قانون مربوط به مستمري بگيران مورد تصويب مجلس آن كشور قرار گرفت.
سنديكاهاي بزرگ و انجمن هاي حرفه اي اين لايحه را كه تقريبا بخشي از خواسته هاي وام دهندگان بين المللي به يونان را تامين مي كند محكوم كرده و تشكل هاي مهندسي و پزشكي اعلام كردند كه نمايندگان مجلس را كه به اين لايحه راي دادند و عضو اين تشكل هاي هستند از انجمن هاي خود اخراج خواهند كرد
براساس اين گزارش تمام احزاب مخالف دولت كمونيست يونان به اين لايحه راي منفي دادند و تنها 153 تن از حزب حاكم 'الكسيس تسپراس' نخست وزير به آن راي مثبت دادند.مجلس يونان 300 نماينده دارد.
راهپيمايي صلح آميز حدود 10 هزار تن از طرفداران اتحاديه هاي طرفدار كمونيست ها در نزديك پارلمان با حمله تعداد انگشت شماري از اوباش دست راستي مختل شد.
هرج و مرج طلبان (آنارشيستها) به پليس حمله كرده و بسوي آنها مولوتف پرتاب كردند.
پليس نيز با پرتاب گاز اشك آور بسوي مهاجمان همه كساني را كه نزديك پارلمان گردآمده بودند متفرق كرد. در اين رابطه 9 تن نيز از سوي پليس بازداشت شدند.
در مصوبه پارلمان طرح تغيير در ساختار بيمه هاي تامين اجتماعي، افزايش ماليات ها و كاهش حقوق بازنشسته ها كه حقوق و مزاياي ماهانه بيش از يكهزار و 300 يورو دارند در نظر گرفته شده كه به گفته منتقدان دولت خواسته هاي صندوق بين المللي پول، بانك جهاني و اتحاديه اروپا را كه از وام دهندگان به يونان هستند تامين مي كند و يونان را بسوي فقر بيشتر سوق مي دهد.
اروپام**1533**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار مهندسان و پزشكان يوناني به نمايندگان مجلس اين كشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X