رييس پليس راهور استان: تردد موتورسيكلت هاي سنگين در اصفهان ممنوع است

سرهنگ رضا رضايي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براساس قانون براي تردد موتورسيكلت هاي 250 سي سي و بالاتر در خيابان ها و جاده هاي استان هيچ مجوزي صادر نمي شود.
وي اظهار كرد: بر همين اساس، موتورسيكلت هاي سنگين پلاك نمي شوند.
رئيس پليس راهور استان اصفهان افزود: اين دسته از موتورها صرفا مي توانند براي حضور در پيست هاي موتورسواري با خودروهاي مخصوص جابه جا شوند.
وي خاطرنشان كرد: پليس در صورت مشاهده تردد اين دسته از موتورسيكلت ها با راكبان آنها برخورد قانوني خواهد كرد.
سرهنگ رضايي همچنين در بخش ديگري افزود: در سال گذشته 45 درصد كشته هاي تصادفات رانندگي مربوط به موتورسواران بود كه اين آمار در شهر اصفهان با توجه به اجراي طرح تشديد برخورد با تخلفات راكبان موتورسيكلت 40 درصد بود.
وي افزود: موضوع برخورد با موتورسواران متخلف همچنان به عنوان يكي از اولويت هاي پليس راهنمايي رانندگي استان است.
رئيس پليس راهور استان اصفهان با بيان اينكه 22 درصد از تلفات جاني رانندگي مربوط به موتورسواران است گفت: استفاده از كلاه ايمني مي تواند در مواقع بروز تصادفات و يا واژگوني موتور از شدت ضربه به سر بكاهد.
سرهنگ رضايي در ادامه به توسعه طرح ساماندهي موتورسيكلت سواران در كل شهر اصفهان اشاره كرد و گفت: اين طرح علاوه بر شهر اصفهان، در شهرهاي كاشان، نجف آباد، خميني شهر، شهرضا، مباركه، شاهين شهر، گلپايگان و تيران و كرون نيز شروع شده و از تردد موتورسيكت سواران فاقد پلاك و كلاه ايمني جلوگيري مي شود.
برخي از شهروندان در تماس با ايرنا بيان كردند كه در روزهاي گذشته، موتورسواراني با موتورسيكلت هاي سنگين و فاقد پلاك بصورت گروهي در بزرگراههاي اصفهان با سرعت بالا تردد كردند و اين موضوع موجب از بين بردن آرامش سرنشينان خودروها و شهروندان شد.
به گفته يك شهروند، تصادف يكي از موتورسواران ياد شده در اتوبان شهيد چمران اصفهان موجب مصدوميت شديد وي و قطع شدن پاي وي شده است.
در حالي كه تردد اين نوع موتورسيكلت ها در خيابان ها و بزرگراههاي شهر ممنوع است، موتورسواران ياد شده علت تردد خود در بزرگراههاي اصفهان را عزيمت به پيست موتورسواري اصفهان واقع در شمال شرق اصفهان بيان كرده اند.
در همين حال پليس راهنمايي و رانندگي اصفهان تصريح كرد: صاحبان اين موتور سيكلت ها حق استفاده از اين وسيله نقليه در سطح شهر و بزرگراههاي اصفهان را ندارند و بايد موتورسيكلت هاي خود را بوسيله خودروهاي باري به پيست موتورسواري انتقال دهند.
ت/6994/ 2093

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رييس پليس راهور استان: تردد موتورسيكلت هاي سنگين در اصفهان ممنوع است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X