شناسايي3 هزاربيمارسرطاني ويك هزار نفرمبتلا به ام اس در چهارمحال وبختياري

به گزارش ايرنا، خدابخش مرادي روز دوشنبه در نخستين همايش آموزشي چگونه به سرطان مبتلا نشوم، با تشريح آمار روزافزون بيماران خاص در كشور افزود: مقايسه آمار مبتلايان به بيماري هاي خاص در استان در مقايسه با سال هاي گذشته رشد چشمگيري را نشان مي دهد.
وي تصريح كرد: افزايش آمار بيماران از توان توليد مي كاهد و قشر مولد را نيازمند خدمت درماني هزينه بر مي كند.
مرادي ادامه داد: در حوزه سلامت بخش عظيمي از اعتبارات صرف هزينه هاي عمراني،‌ ساخت، توسعه و تجهيز مراكز درماني مي شود و كمتر به نتيجه رسيد حال آنكه مي توان با آموزش و اطلاع رساني ابتلا افراد به بيماري و نياز آنان به خدمات بهداشتي و درماني را كاهش داد.
وي، بهترين راه كاهش بار بيماري ها را مشاركت دادن افراد در حفظ سلامتي دانست و اظهار داشت: امروزه كشورهاي جهان با اطلاع از بيماري ها و نحوه انتقال و عوارض آنها، در مقوله خودمراقبتي وارد شده اند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري چهارمحال و بختياري، تعادل بخشي در روابط را از ديگر راهكارهاي كاهش بار بيماري ها عنوان كرد و افزود: بدون شك با بيمار شدن يكي از اركان اساسي خانواده امور ساير اعضاء ‌نيز دچار اختلال شده و از كارايي و اثربخشي آنان كاسته مي شود.
مرادي خاطرنشان كرد: همه ما به توسعه جامعه و اينكه انسان محور توسعه است باور داريم پس همه بايد خودمان را در داشتن جامعه اي سالم و پويا مسوول بدانيم.
وي افزود: با وجود تلاش هاي صورت گرفته در مجموعه وزارت بهداشت و توجه ويژه دولت تدبير و اميد به خدمات بهداشت و درمان در قالب اجراي برنامه بزرگ تحول نظام سلامت، همچنان آمار مبتلايان به بيماري هاي خاص با شيب تند در حال افزايش است.
به گزارش ايرنا، نخستين همايش آموزشي استاني با عنوان چگونه به سرطان مبتلا نشوم در بيستمين روز از ارديبهشت ماه جاري با مشاركت اداره بيماران خاص معاونت درمان، مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي و دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري برگزار شد.
8125/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسايي3 هزاربيمارسرطاني ويك هزار نفرمبتلا به ام اس در چهارمحال وبختياري» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X