كامرون: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند منجر به جنگ در اروپا شود

به گزارش ايرنا، كامرون در اين سخنراني كه در لندن صورت گرفت، با اشاره به جنگ‌هاي صورت گرفته در قاره اروپا طي قرن‌هاي گذشته ازجمله دو جنگ جهاني اول و دوم، مدعي شد كه با خروج انگليس از اتحاديه اروپا صلح در اين قاره در معرض خطر قرار گرفته و نمي توان تضميني براي آن قايل شد.
نخست وزير انگليس با بيان اينكه تأسيس اتحاديه اروپا كمك كرد كه كشورهاي اين قاره به هم نزديك شوند، نسبت به تهديدات ناشي از گروه تروريستي داعش و روسيه عليه صلح و ثبات در اين قاره هشدار داد.
وي ضمن رد سياست انزوا گرايي و بيان اينكه اين سياست هرگز به نفع انگليس نخواهد بود، افزود: جنگ‌هاي گذشته مؤيد آن است كه انگليس نمي‌تواند خودش از نتايج وقايعي كه در اروپا رخ مي‌دهد، مصون بدارد.
وي افزود: ما اگر از اروپا روي برگردانيم، به‌زودي و يا بعداً ازآنچه صورت داده‌ايم پشيمان خواهيم شد. ما هرگاه به اروپا پشت كرده‌ايم هزينه‌هاي خيلي زيادي بابت آن پرداخت كرده‌ايم .
نخست‌وزير انگليس همچنين با اشاره به وقايع اخير اوكراين و گرجستان به دنبال دخالت هاي روسيه، تصريح كرد كه كشورش در صورت بروز بي ثابتي و جنگ در قاره اروپا، از رويدادها در امان نخواهد ماند.
وي افزود: من كاملا اطمينان دارم كه پايه‌گذاري اتحاديه اروپا كمك كرد كشورهايي كه براي دهه‌ها با يكديگر درگير بودند باهم آشتي كنند و منافع ملي انگليس جلوگيري از بروز درگيري ميان كشورهاي اروپايي است.
كامرون افزود: اما اين مساله نياز به رهبري انگليس دارد و اين مساله زماني تحقق مي‌يابد كه همچنان عضو اتحاديه اروپا باشد و حقيقت اين است كه آنچه در همسايگان اتفاق مي‌افتد موضوع انگليس است.
انتظار مي‌رود كه بعد از سخنراني كامرون، بوريس جانسون شهردار سابق لندن و از حاميان خروج انگليس از اتحاديه اروپا در دفاع از برگزيت سخن گويد.
گفته مي شود جانسون در سخنراني‌اش به‌احتمال‌زياد كامرون را به دليل دفاع از حضور انگليس در اتحاديه اروپا موردحمله قرار خواهد داد.
جانسون همواره كامرون و كمپين حامي ادامه حضور انگليس در اتحاديه اروپا را به استفاده از تاكتيك 'ترس و ترديد ' با هدف متزلزل كردن تصميم راي دهندگان انگليسي در همه پرسي 23 ژوئن متهم كرده است.
سخنراني اين دو شخصيت ارشد حزب محافظه‌كار در حالي صورت مي‌گيرد كه جورج آزبورن روز يكشنبه گذشته در سخناني هشدار داد كه برگزيت ضمن كاهش قيمت مسكن در انگليس سبب افزايش ميزان اجاره در اين كشور خواهد شد.
پس از سه سال چانه زني انگليسي ها با اتحاديه اروپا، ديويد كامرون نخست وزير انگليس موفق شد تا با رهبران 27 كشور اروپايي در جريان نشست بروكسل بر سر مفادي كه به اين كشور همچنان 'موقعيت ويژه اي' را در اين اتحاديه مي دهد، به توافق برسد.
تاكنون شمار زيادي از شركت ها و مديران موسسات بزرگ اقتصادي انگليسي از جمله شركت هاي عضو بازار بورس فوتسي 100 مخالفت خود را با خروج انگليس از اتحاديه اروپا اعلام كرده اند.
با اين حال توافق ديويد كامرون با رهبران اروپايي و اعلام برگزاري همه پرسي خروج انگليس از اتحاديه اروپا در ژوئن آينده، سبب آشكار شدن شكاف و دودستگي عميق در ميان اعضاي كابينه و حزب محافظه كار انگليس بر سر ادامه حضور اين كشور در اين اتحاديه نيز شده است.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كامرون: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند منجر به جنگ در اروپا شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X