از خواستگاری مجازی از دختران جهت اخاذی تا دستگیری مزاحم در فضای اندروید

سرهنگ احمد جبار پور فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در پی آشنایی زن جوانی با مردی در فضای مجازی كه خود را تحصیل كرده دانشگاه و مهندس معرفی كرده بود ، این امر باعث جلب اعتماد آن زن شده و كم كم این آشنایی به ملاقات های حضوری بین آنها تبدیل شد .
وی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، افزود : پس از چندین جلسه ملاقات حضوری ، زن به پیشنهاد خواستگاری مرد جواب مثبت می دهد اما پس از مدتی متوجه می شود كه خواستگارش متاهل است و از سوی او فریب خورده است .
این مقام انتظامی اظهار داشت : شرایط خواستگار موجب قطع ارتباط آن دو می شود اما پس از مدتی آن مرد با ارسال پیامك تهدید آمیز به زن اعلام می كند كه اگر به خواسته های او عمل نكند تصاویر خصوصی او را در فضای مجازی منتشر خواهد كرد .
سرهنگ جبارپور ادامه داد: پس ازارائه شكایت از طرف آن زن، ماموران پلیس فتای شهرستان ساوجبلاغ وارد عمل شده و با بكارگیری روش های علمی و شگردهای پلیسی متهم را شناسایی و دستگیر كردند.
وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی ماموران به جرم خود مبنی بر اغفال زنان از طریق فضای مجازی اعتراف كرد .
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینكه فضای مجازی محیطی غیر واقعی است و افرادی كه از نظر شخصیتی مشكل دارند اقدام به نشان دادن تصویر غیر واقعی ازخود كرده و با ارائه شخصیتی چند گانه مشكلات فراوانی را برای خود و دیگران ایجاد می كنند از كاربران این فضا خواست تا به هیچ عنوان به ظاهر دلفریب و غیر واقعی آن اعتماد نكنند تا دچار مشكل نشوند.

**مزاحم تلگرامی در همدان دستگیر شد
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان از شناسایی و دستگیری فردی كه از طریق تلگرام برای شهروند همدانی مزاحمت ایجاد كرده بود،خبر داد.
سرهنگ اكبر امینی افزود: با مراجعه شهروند همدانی و در دست داشتن مرجوعه ای قضایی مبنی بر ایجاد مزاحمت و سلب آسایش، موضوع ضمن تشكیل پرونده در دستور كار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی تصریح كرد: شاكی اظهار داشت بنده برای مسائل كاری در نمایشگاه شماره تلفن خود را به مراجعه كنندگان می دادم كه پس از مدتی فردی ناشناس در پیام رسان تلگرام مزاحمم شد.
امینی گفت: طی تحقیقات بعمل آمده مشخص شد فردی با ساختن اكانت با شماره ای ناشناس مزاحم شاكی پرونده می شود و با اصرار نامبرده مبنی بر اتمام این مزاحمت ها بازهم به این كارهای خود ادامه می داده و موجبات سلب آسایش خانواده وی را فراهم كرده است.
وی افزود: كارشناسان پلیس فتا با استفاده از اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم را شناسایی، دستگیر و تمامی دستگاه های دیجیتال وی را جمع آوری كردند.
امینی ادامه داد: متهم در رویارویی با ادله و مستندات انكار ناپذیر رایانه ای و تطبیق آن با محتویات گوشی تلفن همراه ضبط شده صراحتا به بزه انتسابی اقرار و برای سیر مراحل قضایی به همراه پرونده به دادسرا اعزام شد.

** شیوه های كلاهبرداری اینترنتی ، دستگاه های خودپرداز
رئیس پلیس فتا زنجان گفت : ارسال پیامك یكی از شیوه ای كلاهبرداری اینترنتی به شیوه های خاص و مهندسی اجتماعی است.
سرگرد جواد شعبانپور افزود: ارسال پیامك یكی از شیوه هایی است كه كلاهبرداران با استفاده از شیوه های خاص و مهندسی اجتماعی(مثل برنده شدن در انواع قرعه كشی ها كه امروزه خیلی شایع شده، درخواست كمك های مردمی، باعنوان هایی كه مردم را تحت تاثیر قرار می دهد) سعی می كنند كاربر را به انجام خواسته هایشان كه همان برداشت غیر مجاز از حساب بانكی است ترغیب كنند.
وی گفت: اخیرا افراد كلاهبردار با استفاده از ساده لوحی و حس طمع كاربران، با ارسال پیامكی به شخص قربانی وی را برنده مبلغی یا جایزه ای از یك قرعه كشی بزرگ اعلام كرده و از وی درخواست می كند تا آدرس و تلفن خود را به همراه مشخصات كامل به شماره ای كه اعلام می كنند، ارسال كند.
وی گفت : فرد قربانی بعد از ارسال اطلاعات پیامی را دریافت می كند مبنی بر اینكه اطلاعات ارسالی شما با اطلاعات قرعه كشی همسان بوده و به منظور دریافت جایزه می بایست هزینه دریافت آن بصورت نقدی واریز شود و یا با ارسال رمز شارژ یكی از اپراتورهای تلفن همراه داخل ایران برای شماره شخصی كه داده شده ، مراحل بعدی واگذاری جایزه آغازگردد. بعد ازارسال وجه افراد متوجه می شوندكه ازجایزه خبری نیست و به دام كلاهبرداران افتاده اند.

**خودروی حامل البسه قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی چایپاره استان آذربایجان غربی از كشف البسه قاچاق به ارزش یك میلیارد و 700 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ كاظم حقی اظهار داشت: ماموران حین گشت زنی در محور چایپاره به خوی ، یك دستگاه خودروی سمند را به ظن حمل كالای قاچاق توقیف كردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از خودروی توقیفی ، دو هزار و 857 ثوب البسه خارجی قاچاق كشف شد ؛ برابر اعلام كارشناسان مربوطه ، ارزش كالاهای مكشوفه، یك میلیارد و 700 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان چایپاره اضافه كرد: در این رابطه یك نفر متهم دستگیر و پس از تشكیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی ، تحویل مقامات قضائی شد.

** كشف یك میلیارد و 800 میلیون ریال كالای قاچاق در یزد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از یك دستگاه تریلی بنز یك محموله كالای قاچاق به ارزش یك میلیارد و 800 میلیون ریال را كشف كردند.
سرهنگ محمدرضا مزیدی افزود: ماموران ایستگاه بازرسی شهیدمدنی این استان در بازرسی از یك دستگاه تریلی بنز كه از جنوب كشور عازم پایتخت بود بیش از هفت هزار قلم انواع كالای قاچاق را كشف و سه متهم را نیز دستگیر كردند.
وی، ارزش برآورد شده این محموله كشف شده را یك میلیارد و 800 میلیون ریال بیان كرد و گفت: این كالاها شامل؛ پوشاك، موادخوراكی، تلفن همراه و لوازم آرایشی و بهداشتی است كه تحویل گمرك استان شد.
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینكه متهمان این پرونده به تعزیرات حكومتی استان معرفی شدند خاطرنشان كرد: قاچاق كالا صدمات جبران ناپذیری را به اقتصاد كشور وارد می كند كه پلیس در راه مبارزه با این معضل از هیچ تلاش و كوششی دریغ نخواهد كرد.

**توقیف محموله یك میلیارد و 200 میلیون ریالی كالای قاچاق
جانشین انتظامی استان بوشهر از توقیف یك دستگاه كامیون حامل انواع كالای قاچاق به ارزش یك میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان 'عسلویه' خبر داد.
سرهنگ علیرضا رزمی گفت: ماموران ایستگاه بازرسی شهید 'مصطفی خمینی' شهرستان عسلویه در اجرای طرح مبارزه با قاچاق كالا در 24 ساعت گذشته با كنترل خودروهای عبوری در محور اصلی بندر عباس به بوشهر به یك دستگاه خودرو كامیون مظنون شدند و آن را متوقف كردند.
این مقام انتظامی، تصریح كرد: با متوقف كردن كامیون و بازرسی از آن، 20دستگاه تلویزیون ال ای دی، 16 دستگاه لباسشویی، 6 دستگاه ماشین ظرفشویی، 10دستگاه مخلوط كن، 10دستگاه جارو برقی، 26دستگاه اتو بخار، چهار دستگاه آسیاب برقی، 12 دستگاه خردكن برقی، دو دستگاه چرخ گوشت، چهار دستگاه گوشت كوب، چهار دستگاه مایكروویو و چهار دستگاه همزن برقی را فاقد هر گونه مدارك گمركی، كشف كردند.
رزمی با اشاره به ارزش برآورد شده یك میلیارد و 200میلیون ریالی این محموله گفت: در این راستا یك نفر متهم دستگیر و به اداره مبارزه با قاچاق كالای پلیس آگاهی منتقل شد.
اجتمام(5)9105** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از خواستگاری مجازی از دختران جهت اخاذی تا دستگیری مزاحم در فضای اندروید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X