توجه به آموزش و سلامت دو ركن توسعه پايدار جوامع

در ادامه اين گفت وگو مي خوانيم: رئيس جامعه جراحان ايران از عملكرد دولت يازدهم در خصوص طرح هاي اجرايي سلامت گفت:در دولت يازدهم يكي از نكات مثبتي كه قابل مشاهده است توجه به حوزه سلامت بود.
دكتر ايرج فاضل وزير سابق بهداشت، در گفتگوي با خبرنگار آستان در ادامه گفت:نخستين دولتي كه مسئله سلامت را سرلوحه اهداف خود قرار داده دولت يازدهم است.به طور كلي دو بخش آموزش و سلامت در دولت هاي قبل ، از محروميت مزمني برخوردار بودند كه خوشبختانه در دولت دكتر روحاني به اين دو بخش اهميت ويژه داده شد.
وزير سابق بهداشت با اشاره به دو ركن اساسي توسعه افزود:دو ركن اساسي توسعه پايدار اهميت دادن به آموزش و سلامت است.چنانچه تفكر مسئولان به اين دو ركن ضعيف باشد توسعه پايدار شكل نمي گيرد.خوشبختانه در بخش سلامت ، طرح تحول نظام سلامت از جنبه هاي مثبت زيادي برخوردار بود.
به گفته رئيس جامعه جراحان ايران،البته طرح تحول سلامت داراي نگراني هايي نيز بود كه مهم ترين مسئله ادامه چنين طرحي است.چنانچه در حوزه سلامت با كاهش بودجه مواجه شويم اين طرح نياز به تغييرات دارد.
وي در پايان تاكيد كرد: بنابراين مسئوليت ادامه دادن اين طرح در مواجهه با كاهش بودجه به عهده مسئولان است و بايد طوري برنامه ريزي كنند كه با تغيير بودجه طرح تحول سلامت با موفقيت روند خود را ادامه دهد.
*منبع: پايگاه خبري شبكه مجازي آستان/ 20 ارديبهشت
** اول ** 1337

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به آموزش و سلامت دو ركن توسعه پايدار جوامع» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X