جاعلان تراول چك های 500 هزار ریالی در تهران دستگیر شدند

به گزارش روزدوشنبه ایرنا مركز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: دهم اردیبهشت ماه سالجاری در پی كسب اخبار و اطلاعات در خصوص تلاش فردی بنام «مجید . ف» ( 24 ساله ) برای فروش تراول چك های جعلی در محدوده میدان ونك، مأموران تیم تجسس كلانتری 103 گاندی در محل حاضر و با شناسایی وی اقدام به دستگیریش كردند و در بازرسی اولیه از موتورسیكلت همراه مجید نیز ده ها برگ تراول چك جعلی 500 هزار ریالی كشف شد.
با تشكیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل اسكناس و به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 36 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
*اظهارات متهم
متهم صراحتا به تلاش برای فروش تراول چك های جعلی اعتراف كرد و گفت: می خواستم تعداد 80 برگ تراول چك 500 هزار ریالی جعلی را به مبلغ یك میلیون و 500 هزار ریال بفروشم كه دستگیر شدم.
وی افزود: تراول چك ها را در داخل ایستگاه مترو از شخصی بنام میثم گرفتم و آدرس و نشانی مشخصی از وی ندارم.
براساس این گزارش و در ادامه تحقیقات مجید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به كذب بودن اظهارات اولیه در خصوص فردی با هویت میثم گفت: تراول چك های جعلی را از شخصی بنام «غلامرضا . خ» ( 33 ساله) تحویل گرفتم.
با شناسایی مخفلیگاه غلامرضا در بزرگراه رسالت - خیابان مجیدیه شمالی كارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با دریافت دستور قضایی به این محل مراجعه و ضمن دستگیری وی در بازرسی از محل وی موفق به كشف ده ها برگ تراول چك جعلی، مهرهای جعل اسناد متعلق به مراكز تحصیلات تكمیلی، ده ها برگ گواهینامه جعلی پایان تحصیلات دوره متوسطه، ده ها برگ گواهینامه جعلی پایان دوره پیش دانشگاهی، یك دستگاه كپی تمامی رنگی مورد استفاده در چاپ مدارك جعلی شدند.
با دستگیری غلامرضا و بررسی پیشینه او مشخص شد كه وی از مجرمان سابقه دار است كه پیش از این نیز به اتهام صدور ده ها مدرك تحصیلی جعلی دستگیر و به هشت سال زندان محكوم شده بود كه با تأمین قرار وثیقه از زندان خارج شده است.
سرهنگ كارآگاه محمد نادربیگی رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، درباره این خبر گفت: با اقدام های به موقع پلیس تمامی تراول چك های جعلی قبل از هرگونه اقدام متهمین برای توزیع كشف و توقیف شد.
وی افزود: هر دو متهم با صدور قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تكمیلی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
تهرام/9343/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جاعلان تراول چك های 500 هزار ریالی در تهران دستگیر شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X