نشست هاي كتابخوان در كشور با شيوه جديد برگزار مي شود

اسماعيل شفاعي روز دوشنبه در آئين توديع و معارفه مدير كل نهاد كتابخانه هاي عمومي آذربايجان شرقي، اظهار كرد : نشست هاي كتابخوان در ترويج فرهنگ مطالعه در كشور نقش مهمي را ايفا مي كند.
وي افزود : نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور نهاد كامل فرهنگي براي اشاعه و ارتقاي فرهنگ مطالعه در كشور است .
شفاعي همچنين با اشاره به نقش حمايتي شهرداري ها از فرهنگ كتاب و كتابخواني در جامعه، گفت : شهرداري ها موظف اند ماهانه نيم درصد از درآمد خود را به حساب كتابخانه ها واريز كنند كه عدد قابل ملاحظه اي است .
وي بيان داشت : براي اينكه عدالت اجتماعي در حوزه كتابخانه ها برقرار شود،منابع مالي در اختيار را با اولويت مناطق محروم هزينه مي كنيم .
وي آذربايجان شرقي را از استان هاي برخوردار دانست و افزود : اين اداره كل و مجموعه هاي آن در آذربايجان شرقي بيش از 380 نيروي انساني دارد كه به وظيفه فرهنگ سازي و اشاعه كتابخواني مشغول هستند .
رئيس انجمن خيران كتابخانه ساز آذربايجان شرقي هم در اين آئين گفت : كتابخانه مدرسه مستمر است و حتي شاگرد 80 ساله هم دارد .
رسول بشيري اظهار كرد : هم اكنون به بيش از 50 كتابخانه عمومي در شهرستان تبريز نياز داريم تا به فضاي استاندارد به لحاظ تعداد و فضاي فيزيكي كتابخانه اي دست پيدا كنيم .
وي همچنين از اهداي زمين سه هزار متري براي ساخت كتابخانه در تبريز خبر داد و افزود : خانواده قره چمني با اهداي اين زمين عهده دار ساخت و تجهيز اين كتابخانه نيز شده اند .
در اين آئين شهرام خدايي به عنوان مديركل جديد نهاد كتابخانه هاي عمومي آذربايجان شرقي معرفي و از تلاش يكساله جعفري سرپرست اين نهاد در استان تقدير شد.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست هاي كتابخوان در كشور با شيوه جديد برگزار مي شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات