نشست هاي كتابخوان در كشور با شيوه جديد برگزار مي شود

اسماعيل شفاعي روز دوشنبه در آئين توديع و معارفه مدير كل نهاد كتابخانه هاي عمومي آذربايجان شرقي، اظهار كرد : نشست هاي كتابخوان در ترويج فرهنگ مطالعه در كشور نقش مهمي را ايفا مي كند.
وي افزود : نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور نهاد كامل فرهنگي براي اشاعه و ارتقاي فرهنگ مطالعه در كشور است .
شفاعي همچنين با اشاره به نقش حمايتي شهرداري ها از فرهنگ كتاب و كتابخواني در جامعه، گفت : شهرداري ها موظف اند ماهانه نيم درصد از درآمد خود را به حساب كتابخانه ها واريز كنند كه عدد قابل ملاحظه اي است .
وي بيان داشت : براي اينكه عدالت اجتماعي در حوزه كتابخانه ها برقرار شود،منابع مالي در اختيار را با اولويت مناطق محروم هزينه مي كنيم .
وي آذربايجان شرقي را از استان هاي برخوردار دانست و افزود : اين اداره كل و مجموعه هاي آن در آذربايجان شرقي بيش از 380 نيروي انساني دارد كه به وظيفه فرهنگ سازي و اشاعه كتابخواني مشغول هستند .
رئيس انجمن خيران كتابخانه ساز آذربايجان شرقي هم در اين آئين گفت : كتابخانه مدرسه مستمر است و حتي شاگرد 80 ساله هم دارد .
رسول بشيري اظهار كرد : هم اكنون به بيش از 50 كتابخانه عمومي در شهرستان تبريز نياز داريم تا به فضاي استاندارد به لحاظ تعداد و فضاي فيزيكي كتابخانه اي دست پيدا كنيم .
وي همچنين از اهداي زمين سه هزار متري براي ساخت كتابخانه در تبريز خبر داد و افزود : خانواده قره چمني با اهداي اين زمين عهده دار ساخت و تجهيز اين كتابخانه نيز شده اند .
در اين آئين شهرام خدايي به عنوان مديركل جديد نهاد كتابخانه هاي عمومي آذربايجان شرقي معرفي و از تلاش يكساله جعفري سرپرست اين نهاد در استان تقدير شد.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست هاي كتابخوان در كشور با شيوه جديد برگزار مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X