دبير جشنواره جهاني فيلم فجر: مهمانان خارجي هنرمندان با تجربه بودند

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا، مراسم تقدير از رسانه هاي برتر و داوطلبان حاضر در جشنواره جهاني فيلم فجر، در خانه سينما برگزار شد.
در اين مراسم حجت الله ايوبي رييس سازمان سينمايي، رضا ميركريمي دبير جشنواره، عليرضا شجاع نوري دبير نشست‌هاي تحليل فيلم، امير اسفندياري معاون امور بين‌الملل و كيوان كثيريان مدير ارتباطات و اطلاع‌رساني حضور داشتند.
در ابتداي مراسم عليرضا شجاع نوري با تشكر از حضور پرشور داوطلبان و علاقه‌مندان به سينما گفت: امروز در كنار هم جمع شديم تا از رسانه هاي فعال و برتر و هواداران با انرژي و علاقه مند به سينما تقدير كنيم.
او در ادامه خطاب به داوطلبان عنوان كرد: همدلي و انرژي مثبتي كه با خود آورده بوديد ارزشمند بود. شما با انرژي و حس خوب تمام وقايع جشنواره را دنبال كرديد و تيم شما تاثير بسياري در موفقيت جشنواره داشت و بايد همين حس خوب براي سال هاي ديگر هم ادامه داشته باشد.
رضا ميركريمي دبير جشنواره جهاني فيلم فجر سخنانش را با تشكر از حاضران در اين جلسه شروع كرد و گفت: بسيار خوشحالم كه دوستان و همكاراني كه در روزهاي جشنواره جهاني فيلم فجر در كنار هم بوديم را امروز دوباره مي‌بينم. آن روزها، براي من ايام خاطره‌انگيزي بود، بعد از برگزاري اين جشنواره اولين دغدغه اي كه سراغم آمد اين بود كه يادم باشد از كساني كه كمك كردند تا اين اتفاق با شكوه بيفتد تشكر كنم، اما هميشه تعدادي در اين بين فراموش مي شوند.
او ادامه داد: بخشي كه امسال در كنار بخش هاي ديگر به جشنواره جهاني اضافه شد و فكر مي‌كنم نتيجه مثبتي از آن گرفتيم، بخش داوطلبان يا بهتر است بگويم همكاران افتخاري جشنواره بود. اين بخش از جشنواره براي مردمي كردن فستيوال ها برگزار مي‌شود. در جشنواره‌هاي خارجي از نيروهاي داوطلبي كه علاقه مند به سينما هستند و دوست دارند در برگزاري جشنواره مشاركت داشته باشند ثبت نام مي‌شود. اين افراد مراحل گزينش را پشت سر مي گذارند و در طول سال باشگاهي برايشان تشكيل مي شود كه اين بخش نزديك به سه تا چهار هزار عضو دارد. مثلا داوطلباني كه در فستيوال تورنتو شركت مي‌كنند دو هزار نفر هستند و اين جشنواره براي داوطلبان شرط سني هم ندارد، همه مردم در تمام سنين مي توانند براي همكاري با اين فستيوال خود را آماده كنند.
ميركريمي ادامه داد: اگر شما در طول برگزاري جشنواره تورنتو در خيابان ها قدم بزنيد اين داوطلبان را مي بينيد كه در حال پخش بروشور هستند، يا كارهايي از اين دست هستند. به نوعي فستيوال تنها در يك مكان خاص يا سالن هاي سينما برگزار نمي‌شود و در سطح شهر است. حتي شما سر چهارراه ها ممكن است يك پيرمرد را بينيد كه هم باسواد است و هم موقعيت اجتماعي خوبي دارد اما در طول سال برنامه ريزي مي‌كند تا 10 روز جشنواره را همكاري كند. او از اينكه در يك كار فرهنگي كه ابعاد بين المللي دارد مشاركت دارد خوشحال است.
كارگردان «دختر» افزود: معمولا داوطلباني كه در سال‌هاي متمادي با جشنواره همكاري مي‌كنند ارتقا شغلي پيدا كرده و به نوعي سوپروايزر مي‌شوند. اين كار اين حس را به برگزار كنندگان و مخاطبان جشنواره مي دهد كه جشنواره كاملا مردمي است و فقط بين اهالي سينما برگزار نمي شود و اين اتفاق بسيار خوبي است.
دبير جشنواره جهاني فيلم فجر گفت: جا انداختن اين بخش سخت بود و نياز به زمان داشت، مشاركت مردمي به اين شكل و ارتباط داوطلبان با ستاد اجرايي جشنواره ممكن بود مشكل ايجاد كند، اما اين اتفاق نيفتاد. همكاران داوطلب جشنواره با شور و اشتياق فراوان آماده جوابگويي به سوالات مهمانان و راهنمايي آن‌ها بودند، همه جا حضور داشتند و در كارهاي ترجمه كمك مي كردند، اين حس بسيار خوبي بود.
كارگردان «به همين سادگي» در بخش ديگري گفت: يك سوم مهمانان خارجي حاضر در فستيوال جهاني فجر هنرمنداني با سطح بالايي از تجربه و سواد علمي هستند كه چقدر خوب است اگر به طور مداوم يك همراه ايراني داشته باشند، كسي كه آن ها را در آشنايي با ايران همراهي كند و مسئول مستقيم آن هنرمند باشد اينگونه رابطه خوبي برقرار مي شود كه بعد از جشنواره هم ادامه خواهد داشت.
ميركريمي افزود: صميمانه سپاسگزارم از بيست و هفت نفري كه تا آخرين لحظه كه چراغ هاي پرديس چارسو را خاموش كرديم، در كنار ما بودند. آخرين عكس هاي يادگاري را با هم گرفتيم و كاخ را ترك كرديم. ما كاستي‌هايي در برگزاري جشنواره داشتيم، اما آنها را برطرف خواهيم كرد.
بخش ديگري از سخنان دبير جشنواره به اهالي رسانه اختصاص داشت، او گفت: تشكر مي‌كنم از تمام رسانه هايي كه شبانه روز اخبار جشنواره را پوشش دادند و در كنار ما بودند. امروز به نمايندگي از همه رسانه‌ها از تعدادي از اين دوستان كه بيشترين اخبار را بازتاب دادند تقدير مي‌كنيم.
در ادامه اين جلسه امير اسفندياري معاون بين‌الملل با اشاره به اينكه رضا ميركريمي انساني كمال گراست و به دنبال برگزاري فستيوالي در سطح كيفي بالا است گفت: با تجربه اي كه از جشنواره هاي ديگر بين المللي دارم و داوطلباني كه در فستيوال ها ديده ام لازم است بگويم همكاران افتخاري جشنواره جهاني فيلم فجر بسيار خوب عمل كردند و اهدافي كه ميركريمي دارد تا حدودي در اين جشنواره محقق شد. در سال هاي بعد قطعا با كيفيت بالاتري كه خودشان اشاره كردند اين جشنواره برگزار مي شود.
او افزود: تمام داوطلبان سنگ تمام گذاشتند و بسيار حرفه اي رفتار كردند. شما از داوطلبان فستيوال هاي بين المللي كشورهاي ديگر بهتر عمل كرديد و صميمانه از شما تشكر مي كنم. اين بيست و هفت نفر اگر علاقه مند باشند مي توانند در سال بعد هم با اضافه شدن افراد ديگر و تشكيل يك تيم صد نفره با ما همكاري كنند. از همين روزها برنامه ريزي براي دوره بعد را شروع مي‌كنيم.
حجت الله ايوبي، رئيس سازمان سينمايي كه با تاخير به مراسم رسيد، گفت: بسيار خوشحالم كه مراسم تقدير از همراهان جشنواره برگزار شد. نگران بودم نكند يادمان برود از اهالي رسانه و داوطلبان تقدير و تشكر كنيم. فكر مي كردم حضور داوطلبان در جشنواره كار بسيار سختي است اما نتايج اين همكاري قابل توجه بود.
رييس سازمان سينمايي ادامه داد: وقتي ترجمه هاي همزمان همكاران افتخاري مان را مي ديدم كه چقدر خوب و با سرعت اما درست و هوشمندانه انجام مي‌شود به خودم مي باليدم. به نظرم اين كار فقط از جوانان ايراني بر مي‌آيد كه چنين بدرخشند. اطمينان دارم اين افراد مي توانند همكاري بسيار خوب و مثمر ثمري با ما داشته باشند و كمك شاياني به جشنواره جهاني فيلم فجر داشته باشند.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبير جشنواره جهاني فيلم فجر: مهمانان خارجي هنرمندان با تجربه بودند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X