جشنواره روح الله براي ايجاد همدلي است

به گزارش خبرنگار سينمايي ايرنا، محمد آفريده در ابتداي نشست خبري نخستين جشنواره روح الله كه روز دوشنبه در مركز تنظيم نشر و آثار امام خميني (ره) برگزار شد، اظهار داشت: هرجا اتحاد باشد خير و بركت به آنجا مي رسد و ما نيز خدا را شكر مي كنيم كه با عشق به امام (ره) حركت مي كنيم و اميدواريم كه با همين عشق چراغ جشنواره را روشن نگه داريم و اسباب خير شويم.
وي خاطرنشان كرد: جشنواره هايي ماندگارند كه محدود به چند روز برگزاري نشوند و يك حلقه اتفاقات مستمر را ايجاد كنند. امسال 114 امين سالگرد تولد امام (ره) است و ما هم كوشيديم 114 محصول در جشنواره داشته باشيم.
آفريده با اشاره به جذب حداكثري جوانان افزود: اين هدف امام(ره) بود كه مي كوشيد جوانان را جذب انقلاب كند و ما هم بايد تلاش كنيم جوانان را پاي سفره جمهوري اسلامي بنشانيم.
دبير جشنواره روح الله با اشاره به برگزاري مراسم تقدير در جشنواره گفت: احمدرضا درويش، عبدالله اسفندياري و محمدعلي فارسي چهره هايي هستند كه در جشنواره تقدير مي شوند ؛ ضمن اينكه درويش يك نشست با عنوان 'سينماي ديني و آينه سينما' را در جشنواره برگزار خواهد كرد. از همه مهمتر آن است كه بتوانيم يك مجموعه توليد را همزمان با جشنواره در اصفهان كليد بزنيم.

** تلاش براي ترويچ انديشه هاي امام (ره) در جشنواره
حجت الاسلام احمد كمساري، معاون فرهنگي موسسه تنظيم و نشر اثار امام خميني (ره) در ادامه با اشاره به برگزاري جشنواره اي تخصصي، گفت: اميدواريم با حضور چهره هاي اصيل انقلاب به برگزاري جشنواره اي تخصصي و مطلوب برسيم. حفظ و ترويج انديشه هاي امام از جمله اصلي ترين وظايف موسسه تنظيم آثار است. كار حفظ آثار به طور جدي انجام شده است و تنظيم صحيفه امام از جمله آن است. ترويج انديشه هاي امام و شناساندن آن به نسلهاي سوم و چهارم انقلاب ضرورتي هميشگي است. قالب هاي متعددي براي ترويج انديشه ها وجود دارد كه يكي از اصلي ترين ها، هنر است.
كمساري خاطرنشان كرد: معتقد به استفاده ابزاري از هنر نيستيم و بيشتر بر استفاده از ابزار هنر براي تبيين مفاهيم معتقديم. به همين منظور آثار هنري مختلف از موسيقي تا هنرهاي تجسمي و سينما توليد شده است. برگزاري جشنواره ها هم با دو هدف در اين مجموعه انجام مي شود؛ يكي كشف استعدادهاي جوان و ديگري كمك به جريان سازي خلاقيت ها.
عضو شواري سياست گذاري جشنواره روح الله، ادامه داد: برگزاري جشنواره فيلم سالهاست با همين هدف در دستور كار ما قرار دارد؛ پيشتر جشنواره آينه و آفتاب را داشتيم و در دوره جديد جشنواره روح الله؛ جشنواره روح الله برخلاف جشنواره آينه و آفتاب با حضور فيلم هاي 3 تا 6 دقيقه اي برگزار خواهد شد. اين مسئله دو دليل دارد؛ يكي براي فراهم شدن امكان حضور بيشتر هنرمندان جوان و ديگري تهيه محتوا براي عرضه در فضاي مجازي كه ضرورتي انكارناپذير است.
كمساري، با اشاره به جزييات برگزاري جشنواره روح ا.. اظهار كرد: جشنواره روح الله سوم خردادماه همزمان با سالروز آزادي خرمشهر در اصفهان افتتاح خواهد شد و تا 5 خردادماه ادامه خواهد داشت. جشنواره علاوه بر اصفهان در 13 استان ديگر برگزار خواهد شد.

** تبريزي: اميدوارم جشنواره روح الله پويا و پربار باشد
در ابتداي اين نشست كمال تبريزي كارگردان سينما در سخناني كوتاه با اشاره به جشنواره روح الله گفت: اميدوارم جشنواره پويا و پرباري به خصوص براي جوانترها پيش رو داشته باشيم. جوانان در دوره هاي مختلف از محمد آفريده خاطره خوش دارند و او همواره سعي كرده شرايط رشد و بالندگي جوانان مستعد را فراهم كند.
تبريزي در ادامه افزود: به عنوان كسي كه رشد و پيشرفتم را مديون انقلاب اسلامي و امام(ره) هستم، اميدوارم اين جشنواره باعث احياي مفاهيم انقلاب و ارزش هايي شود كه زيربناي تفكر امام بود.
در اين مراسم از پوستر جشنواره نيز رونمايي شد.
نخستين جشنواره فيلم روح الله 3 تا 5 خرداد ماه امسال، در تهران و 13 شهر ديگر برگزار مي‌شود.
معاونت هنري موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني (ره) برگزار كننده اصلي اين جشنواره است و شبكه مستند، انجمن سينماي جوانان ايران، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، دانشگاه آزاد اسلامي، بنياد شهيد و امور ايثارگران، روزنامه اعتماد، بنياد سينمايي فارابي و عروج فيلم در برگزاري آن مشاركت دارند.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره روح الله براي ايجاد همدلي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X