انتقاد یک نماینده از روحانی: چرا به بهانه رد صلاحیت شدن یک فرد به شورای نگهبان فشار می آورید؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه برجام تقریبا تنها دستاورد دولت در سه سال گذشته است، آن را یک قرارداد آمریکایی نامید.
بهرام بیرانوند در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس اظهار کرد: برجام تقریبا تنها دستاورد دولت در سه سال گذشته است. دولت و مسببان برجام مثل باتلاق در برجام گیر افتاده اند. حدود سه سال مذاکره و دستاوردی نزدیک به هیچ ضرورت دارد به آن پرداخته شود شاید چند ماه باقی مانده از دولت صرف امر مفیدی غیر از مذاکرات با آمریکا گردد. شاید این خسارت عظیم را دیگر آفتاب تابان فتح الفتوح و راه روشن نخوانند. شاید از دو قطبی کردن جامعه بر مبنای موافق و مخالف برجام منصرف شوند.
وی برجام را یک قرارداد آمریکایی نامید و افزود: سبک مذاکره آمریکایی بود و اکنون هم طرف حساب فقط آمریکاست. مذاکرات مفصل و محرمانه برجام باعث شد تقریبا صنعت هسته‌ای ایران متوقف و بعضا برچیده یا بتون ریزی شود. اما وعده های آمریکا فقط بر روی کاغذ ماند و تیم مذاکره کننده وسط بازار حیران و مستاصل توجیه کننده بدعهدی آمریکا و تحریم‌ها شدند.
این نماینده مجلس یادآور شد: آنچه برای ما از برجام مانده فقط یک دریچه رو به ناکجاآباد است . برجام برای آمریکایی ها ابزار خلع سلاح و فشار بر ایران است و عینکی است که روی چشم هر کسی باشد آمریکای دیوسیرت را فرشته می بیند و از کنار ذات استکباری آمریکا مستاصل عبور می‌کند و جنایات آمریکا را فراموش می‌کند. از دریچه برجام آمریکا کدخدا است.
بیرانوند ابراز عقیده کرد:‌ برجام با نتایج تقریبا هیچ موجود ناقص الخلقه ای است که هزینه تولدش فراوان و هزینه نگهداری آن بیشتر است. زنده نگه داشتن برجام و چرخاندن آن در دهان و اذهان جامعه برای بعضی ها جنبه حیاتی دارد. این برجام سراسر خسارت الحق و الانصاف بهانه و دستاویز خوبی است . تقریبا سراغ هر چه را از دولت می گیریم می‌گویند برجام و پسابرجام.
وی ادامه داد: رویای روحانی حل مشکلات و مسائل اشتغال و معیشت مردم با استفاده از امکانات غرب و گشایش ناشی از بهبود روابط با غرب بود. رویکرد روحانی تعامل سازنده با غرب و سیاست خارجی توسعه گرا بود؛ رویکرد ناپخته ای که به دیوار بلند بدعهدی و بدذاتی آمریکا برخورد کرد و عملا بی حاصل بودن آن آشکار شد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها با اسلام انقلابی،‌ انقلاب اسلامی و اسلام امام و شهدا و ملت مسلمان ایران مشکل دارند، افزود: گویا بعضی یادشان رفته که اکثر مشکلات ما ناشی از آمریکاست.
بیرانوند هم‌چنین گفت: روحانی با عبور از موضوع عدم تحقق وعده ها و بدعهدی آمریکا پس از مذاکرات و برجام می‌گوید با برجام سایه جنگ را از ایران دور کردیم اما کدام جنگ؟ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی یا امنیتی؟ همه این‌ها که با شدت ادامه دارد و اگر منظور جنگ نظامی است که قدرت بازدارندگی ایران مقتدر سال هاست که این خیال خام را نابود کرده است.
وی اضافه کرد: محض اطلاع آقای روحانی به واسطه برجام پای دشمنان به ایران بازشد، چشمان نامحرم آنان در مراکز حساس به صورت آنلاین مستقر شد. آمریکا در خواب هم نمی دید بتواند به راکتور اراک دست یابد اما برجام کاری کرد که قلب راکتور اراک توسط خودی ها بتون شد. کدام جنگ می توانست برای آمریکا چنین دستاوردی داشته باشد؟
این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود خطاب به رئیس جمهور گفت:‌ چرا به بهانه رد صلاحیت شدن یک فرد به شورای نگهبان فشار می آورید؟ چشم بگردانید شاید بتوان گناه بدعهدی آمریکا و کلاه گشاد برجام را هم برگردن شورای نگهبان انداخت.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد یک نماینده از روحانی: چرا به بهانه رد صلاحیت شدن یک فرد به شورای نگهبان فشار می آورید؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X