تولید ابزارهای حساس و دقیق دفاعی توسط شرکتهای دانش بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی عبدالهی معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره علمی-تحقیقاتی، علوم پزشکی سپاه (باقرالعلوم)، اظهارداشت: اولویت مراکز تحقیقاتی در بخش صنعتی و غیر صنعتی، تامین نیاز نیروهای مسلح است. بنابراین باید بنیه نظامی کشور تقویت شود تا قدرت نظامی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تقویت بنیه نظامی کشور در سایر بخش ها نیز تاثیرگذار خواهد بود، گفت: به دلیل آنکه یافته های جدید از دانشگاه ها آغاز می شود ولی تاثیر آن در نظام بشریت مشهود خواهد شد، از این رو باید یافته های جدید در دانشگاه ها مورد حمایت قرار بگیرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ما در حوزه تحقیقاتی صنعتی گام های خوبی برداشته ایم، ادامه داد: همینکه دشمن قدرت تجاوز و پیاده کردن تهدیدات را در جمهوری اسلامی ایران ندارد، نتیجه کار تحقیقاتی محققان کشور است و این یک امر تصادفی نیست.

سردار عبدالهی با بیان اینکه در بخش دفاعی کشور، یک انقلاب عظیمی رخ داده است، گفت: برخی از این رخدادها قابل بیان و برخی دیگر قابل بازگو نیستند.

وی با اشاره به تحولات زیاد در زمینه تسهیلات و تجهیزات نظامی، گفت: ما یک زمانی قادر نبودیم تا در تعویض قطعات، جابجایی و ... تسهیلات نظامی کاری انجام دهیم. ما حتی اجازه روغن کاری توپ را نداشتیم؛ نقطه شروع فعالیت ما از اینجا بود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: امروز در موضوع موشکی به جای رسیده ایم که توانسته ایم موشک با برد ۲ هزار متر را با خطای کم هدایت کنیم؛ این موشک اکنون به خارج از جو می رود و از دانش بالایی برخوردار است.

سردار عبدالهی در خصوص دیگر دستاورد کشور اظهارداشت: اکنون به جایی رسیده ایم که اژدرهایی که در زیر آب حرکت می کنند و تکنولوژی پیچیده ای برخوردارند را به تولید برسانیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دستاوردهای محققان کشور در حوزه فضا گفت: در این زمینه کارهای بزرگی انجام شده که ماهواره بر سیمرغ یکی از این دستاوردها به شمار می رود؛ ماهواره‌بر سیمرغ می تواند یک ماهواره را در ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.

سردار عبدالهی تاکید کرد: اینها همه نتیجه تحقیقات محققان کشور است که در به نتیجه رساندن آنها از خارجی ها کمک نگرفته ایم؛ در صورتی که آنها با خرابکاری و وقفه انداختن در تحقیقات، ترور و غیره سعی کردند کار ما را به عقب بیندازند.

وی ادامه داد: تلاش دشمن در حوزه تحقیقات عقب انداختن فعالیت های ما در کارهای تحقیقاتی بوده است اما ما در گذشته در دو الی سه جبهه می جنگیدیم و اکنون هم همین روند را ادامه می دهیم.

سردار عبدالهی با تاکید بر افزایش سرعت در حوزه تحقیقات گفت: ما در این مسیر متوقف نخواهیم شد و علاوه بر افزایش سرعت، از میانبرها استفاده خواهیم کرد.

به گفته وی: یکی از افتخارات ما در بحث های علوم پزشکی و طب رزمی، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح افزود: ما در بحث مقالات رتبه ۱۷ را داریم ولی از لحاظ تبدیل این مقالات به محصول، رتبه ۱۳۰ را به خود اختصاص داده ایم؛ لذا باید بیشتر روی حوزه تبدیل مقالات به محصول تمرکز کنیم.

سردار عبدالهی افزود: ضروری است که از تمام ظرفیت های کشور در راستای پیشرفت بهره ببریم ولی در این راه نباید تنها به همکاران خود در یک دانشگاه اکتفا کنیم بلکه باید از همه محققان و نخبگان کشور استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: اکنون تعداد شرکت های دانش بنیان رو به افزایش است و این شرکت ها از توانمندی خاصی برخوردار هستند. به طوری که توانسته اند ابزار حساس و دقیقی را برای بخش های دفاعی کشور تولید کنند؛ شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که ۸۰۰ نفر از فارغ التحصیلان برتر کشور را به خود جذب کرده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: بنابراین باید بتوانیم شرکت های دانش بنیان کشور را توانمند کنیم زیرا آنها یکی از رموز موفقیتمان به شمار می روند.

سردار عبدالهی افزود: امروزه دنیا روی موضوع علوم شناختی کار می کند. اگر وارد این حوزه نشویم و نخبه پروری نکنیم، از پیشرفت در این حوزه باز می مانیم چرا که توقف و سکته در علم، تاخیر در پیشرفت ها را ایجاد می کند.

به گفته وی: علوم شناختی هم فرصت است و هم تهدید. انتظار داریم که دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در این حوزه پیشروی کند و ما را به قدرت لازم در این زمینه برساند؛ ما هم در راستای پیشرفت حوزه علوم شناسی از محققان دانشگاه حمایت خواهیم کرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح در حوزه تحقیقات خلاف سایر سازمان ها حمایت خوبی داشته است. به طوری که ۱۰ درصد منابع خود را برای تحقیقات اختصاص داده است.

سردار عبدالهی گفت: ما محدودیت منابع تحقیقاتی نداریم، باید تحقیقات در راستای نیاز نیروهای مسلح باشد تا ما از آن تحقیق و پروژه حمایت کنیم.

وی افزود: البته نیاز است که دانشگاه در حوزه دفاعی، طب نظامی، طب هوافضا، طب زیرسطحی و آب، طب دریا و غیره وارد شود و پروژه های تحقیقاتی را آغاز کند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: پروژه هایی که در راستای تقویت نیروهای مسلح کشور باشند را حمایت خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید ابزارهای حساس و دقیق دفاعی توسط شرکتهای دانش بنیان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X