رسیدن به مرجعیت علمی از نان شب هم واجب‌تر است

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جعفر اصلانی امروز در هفتمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه (باقرالعلوم) عنوان کرد: یک زیرساخت‌هایی در مرجعیت علمی وجود دارد که باید مورد حمایت قرار بگیرد؛ رسیدن به مرجعیت علمی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کنونی امکان‌پذیر نیست و باید در این مراکز تحولی بنیانی انجام گیرد.

وی افزود: ما به عنوان جمهوری اسلامی می‌توانیم به مرجعیت برسیم و رسیدن به این موضوع برای ما مثل نان شب واجب است؛ مرجعیت علمی قابل دستیابی است و باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید تحول را بپذیرند تا بتوانند از دانشگاه نسل اول که آموزش‌محور است به دانشگاه نسل چهارم دست یابند.

به گفته وی، دانشگاه‌ها باید در مسیر حرکت از نسل اول تا نسل چهارم یعنی آموزش‌بنیانی به تحقیق‌بنیان و کارآفرینی و در نهایت دانشگاه حکمت‌بنیان قرار گیرند، ولی در مقابل باید الزامات در این مسیر قرار گرفتن برای دانشگاه‌ها مهیا شود.

اصلانی تصریح کرد: دانشگاه بقیه‌الله دانشگاهی سازمانی است و اگر قرار است به الگو تبدیل شود و انتظار مقام معظم رهبری را برآورده کند، بایستی به سمت پوست عوض کردن برود.

به گفته وی، این دانشگاه ضروری است که از آموزش به تحقیقات و از تحقیقات به کارآفرینی و در نهایت به حکمت‌بنیانی تبدیل شود و ثروت‌آفرینی کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله افزود: در این صورت باید دانشگاه کارکرد ملی و بین‌المللی پیدا کند که ستاد کل نیروهای مسلح می‌تواند این موضوع را برای دانشگاه محقق کند.

اصلانی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله پتانسیل زیادی دارد، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح این موضوع را باید قبول داشته و در راستای تحقق ظرفیت‌های این دانشگاه حمایت‌هایی داشته باشد.

وی افزود: از سوی دیگر باید ریسک‌پذیری در دانشگاه به وجود آید تا بتواند پتانسیل‌های خود را بروز دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسیدن به مرجعیت علمی از نان شب هم واجب‌تر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X