74 درصد متقاضیان مسکن مهر نگاه سیاسی و ضعف مدیریتی را مشکل اصلی طرح می‌دانند

فتحعلی دبیر پویش نجات ملی اقتصاد ایران با ارائه گزارشی از نظرسنجی صورت گرفته از وضعیت مسکن مهر گفت: ۷۴ درصد جامعه آماری مسکن مهر نگاه سیاسی و ضعف مدیریتی را علت تاخیر در این طرح می‌دانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، نشست بررسی دومین گزارش پویش نجات ملی اقتصاد ایران با حضور اعضای این پویش در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

پوریا فتح‌علی دبیر پویش نجات ملی اقتصد ایران در این نشست با اشاره به شکل گیری پویش نجات ملی اقتصاد ایران از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های صنعتی شریف، امام صادق(ع) و تهران، اظهار داشت: تاکنون 21 تشکل دانشجویی در سراسر کشور به این پویش پیوسته‌اند و قرار است گزارش‌هایی از روند فعالیت اقتصادی دولت با هدف کسب حس مردم از اقدام و عمل دولت در بخش اقتصادی از سوی این پویش جمع آوری شود.

وی گفت: حوزه اصناف، مسکن، شهرک‌های صنعتی، نظام سلامت حوزه اشتغال و شرکت‌های دانش بنیان از حوزه‌ها و محورهایی هستند که پویش نجات ملی اقتصاد ایران گزارش‌های را از وضعیت ذی‌نفعان آن ارائه خواهد داد.

دبیر پویش نجات ملی اقتصاد ایران با اشاره به دومین گزارش پویش نجات ملی اقتصاد ایران گفت: این گزارش در خصوص مسکن مهر است و اطلاعات آن از نظرسنجی بدست آمده بین 145 متقاضی مسکن مهر پردیس و قرچک کسب شده بود.

فتح‌علی با بیان اینکه نظرسنجی مربوطه به 6 سوال طراحان پاسخ داده است، گفت: در سوال اول نظرسنجی 56.5 درصد متقاضیان موعد تحویل خانه‌های خود را بین دو تا چهار سال با تأخیر اعلام کرده‌اند.

وی افزود: همچنین 61 درصد متقاضیان اعلام کردند بین 10 تا 52 میلیون تومان برای این دیرکرد هزینه اضافی متحمل شده‌اند.

دبیر پویش نجات ملی اقتصاد ایران با اشاره به سوال های دیگر این نظرسنجی اضافه کرد: 74 درصد از متقاضیان مسکن مهر پردیس و قرچک نگاه سیاسی به طرح مسکن مهر و مدیریت ضعیف دولت را عامل تحویل دیرهنگام واحدهای خود دانستند.

فتح‌علی همچنین یادآور شد: 49 درصد متقاضیان طرح مهر را طرح خوبی اعلام کردند و 50 درصد ان را طرح خوب و در عین حال مشکل داری دانستند که باید برای رفع مشکلات آن دولت تصمیم‌هایی را اخذ کند.

وی همچنین افزود: 65 درصد از متقاضیان این طرح را طرحی با نگاه اقتصاد مقاومتی دانستند و 96 درصد آنها معتقدند دولت اقدام و عمل مناسبی در این طرح طی چند سال گذشته انجام نداده است.

دبیر پویش نجات ملی اقتصاد ایران در ادامه سخنان خود با بیان اینکه صنعت مسکن مانند لکوموتیو با بخش‌های دیگر صنعت کشور در ارتباط است و رشد آن باعث رشد سایر صنایع می‌شود، افزود: اعضای پویش نجات ملی اقتصاد ایران سفری به کرمان داشته‌اند که در‌آن شاهد رکود تولید بسیاری از کارخانه‌های کاشی وسرامیک سازی کشور بودند لذا معقتدیم فعال شدن طرح مسکن مهر می‌تواند بسیاری از صنایع را از رکود خارج کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «74 درصد متقاضیان مسکن مهر نگاه سیاسی و ضعف مدیریتی را مشکل اصلی طرح می‌دانند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X