شريعتمداري: سفرهاي استاني دولت، وعده محور نيست

به گزارش ايرنا محمد شريعتمداري روز دوشنبه در آيين افتتاح ستاد مركزي ارتباطات مردمي سفر رياست جمهوري در شهر كرمان افزود: سفرهاي استاني رياست جمهوري به منظور ارتباط مستقيم و شناخت مشكلات استان ها و شناخت از نزديك ظرفيت هاي استان ها انجام مي شود.
رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد افزود: براي انجام اين سفر از ماه ها قبل مقدماتي آماده و در استان نيز ستادي براي بررسي پروژه ها و طرح ها تشكيل شد.
وي بيان كرد: سياست دولت تدبير و اميد در سفرهاي استاني بر مبناي اميدآفريني براي حل مشكلات استان ها در حد توان استوار است.
شريعتمداري گفت: بالغ بر 70 درصد تعهدات مالي دولت هاي سابق در اين استان بر دوش استاندار كرمان سنگيني مي كند كه براي تكميل اين طرح ها، 22 هزار ميليارد تومان منابع، نياز است و اين در حالي است كه كل بودجه عمراني كشور در سال گذشته حدود اين ميزان مبلغ بوده است.
وي تاكيد كرد: به يقين با منابع موجود امكان تحقق تمام امور مورد نظر مسئولان محلي استان ها وجود ندارد و در حد توان در اين زمينه اقدام مي شود.
وي خاطرنشان كرد: بسيار مفتخر هستيم در استاني حضور داريم كه هفت هزار و 500 ميليارد تومان از منابع مختلف بخش غيردولتي براي فعاليت هاي توسعه اي به كار گرفته شده است.
وي گفت: يكهزار و 500 ميليارد تومان نيز در اين سفر براي افتتاح از سوي استاندار كرمان پيشنهاد شده است.
شريعتمداري افزود: مجموع موافقت نامه هايي كه قرار است در اين سفر امضا شود، نيز بالغ بر پنج هزار و 200 ميليارد تومان است.
وي گفت: تعداد قابل ملاحظه اي از طرح هاي دولتي نيز در اين دوره از سفر رياست جمهوري انجام مي شوند.
وي اضافه كرد: رياست جمهوري براساس دريافت اطلاعات از مردم، دريافت اطلاعات از مسئولان منطقه اي، دريافت اطلاعات از دستگاه هاي ملي با شناخت كاملي به استان كرمان سفر مي كنند.
رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد به دو ويژگي برتر استان كرمان اشاره كرد و گفت: در استان كرمان با وجود دارا بودن سلايق متعدد سياسي، همه گروه هاي سياسي در جهت توسعه و پيشرفت و خدمت به مردم همگام و همراه هستند.
وي با اشاره به رقابت هاي گروه هاي سياسي در انتخابات عنوان كرد: به محض تمام شدن انتخابات، همه گروه هاي سياسي استان كرمان دور ميز توسعه و پيشرفت استان جمع مي شوند.
شريعتمداري گفت: با تدبير استاندار كرمان يكي از مظاهر اعتدال در دولت اعتدال رخ داده است و همه مردم را در اين حوزه همراه و همگام كرده اند.
معاون اجرايي رئيس جمهوري اظهار كرد: طرح همياران آب كه از سوي استاندار كرمان اجرايي شده، مي تواند به عنوان الگو در كشور معرفي شود تا در استفاده بهينه از منابع آبي، ساير استان ها نيز بهره مند شوند.
وي گفت: با وجود كم آبي در استان كرمان، ظرفيت هاي كشاورزي خوبي در اين استان وجود دارد و 25 درصد باغات كل كشور در اين استان وجود دارد.
وي گفت: منابع معدني غني در استان كرمان وجود دارد و در حوزه گردشگري تاريخي و طبيعي نيز استان كرمان توانمندي هاي بسيار خوبي است.
وي تصريح كرد: در استان كرمان ظرفيت هايي تاريخي بسيار خوبي وجود دارد كه كمتر به آنها توجه شده است و مردم كرمان به خوبي اين موارد را مي شناسند.
وي گفت: كرمان، استان كريمان نام دارد و يكي از كرامت هاي آن داشتن بزرگاني در تاريخ كشور و شهداي گرانقدر اين استان است.
معاون اجرايي رئيس جمهوري با اشاره به راه اندازي سامانه سامد افزود: در سفرهاي استاني رياست جمهوري به دور از روش هاي قديمي و آزار دهنده، بر پايه تكنولوژي نوين با مردم ارتباط برقرار مي شود.
وي تاكيد كرد: همه موارد مطرح شده از سوي مردم مورد رسيدگي قرار مي گيرد.
شريعتمداري گفت: اين سامانه تا 24 ساعت پس از سفر رياست جمهوري به استان كرمان فعال خواهد بود.
سامانه سامد با شماره تلفن 111 پاسخگوي عموم مردم است.
برنامه هاي رئيس جمهوري و هيات دولت در بيست و هفتمين سفر استاني، ديدار با مردم در مصلاي كرمان، شركت در شوراي توسعه اقتصادي استان، شوراي اداري، ديدار با روحانيون، ايثارگران و برگزيدگان، افتتاح طرح ها و پروژه ها و نشست خبري است.
كاروان تدبير و اميد از 24 دي سال 92 تاكنون به استانهاي خوزستان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، ايلام ، لرستان، چهارمحال و بختياري ، اردبيل، خراسان رضوي، زنجان، گلستان، خراسان جنوبي ، بوشهر، اصفهان، قم، گيلان ، فارس، آذربايجان شرقي، شهرستانهاي استان تهران (شهريار ، ملارد و قدس)، خراسان شمالي، كردستان، شهرستانهاي استان تهران( اسلامشهر ، رباط كريم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ري (جنوب تهران)، يزد و سمنان سفر داشتند.
7440/3028/1042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شريعتمداري: سفرهاي استاني دولت، وعده محور نيست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X