برگزاري نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري درگرگان

به گزارش ايرنا، رييس دانشگاه پيام نور گلستان در اين نشست گفت: اين استان، پايلوت در زمينه وحدت شيعه و سني است و فرقه هاي تكفيري جايي در منطقه ندارند، به همين دليل گلستان براي تمام كشور به خصوص استان هاي مرزي مي تواند الگو باشد و اين پيام وحدت را به همه مذاهب اسلامي برساند.
قربان شهرياري با يادآوري برگزاري همايش تقريب مذاهب با عنوان فرقه ها و اديان نوظهور در اواخر سال 93 ، افزود: دبيرخانه تقريب مذاهب استان هاي مرزي در گلستان فعاليت دارد و استان هاي درگير فرقه هاي نوظهور و در معرض تهديد در اين دبيرخانه عضويت دارند.
وي اضافه كرد: قرار است اولين نشست تخصصي در ارتباط با كنفرانس امروز، مهر ماه سال جاري با حضور نمايندگان و علماي شيعه و سني ازكشورهاي تونس، ليبي، عراق، لبنان و برخي ديگر از كشورهاي اسلامي و با ارايه مقالات در تهران برگزار شود و دومين نشست نيز در عراق و يا يكي از استان هاي ايران برگزار خواهد شد.
شهرياري افزود: با توجه به حوادث مختلف در كشورهاي اسلامي، بايد اطلاع رساني دقيقي در خصوص توطئه ها و دسيسه هاي گروه هاي تكفيري، افراطي و نوظهور انجام شود تا از ايجاد تفرقه در جهان اسلام و بين مذاهب جلوگيري شود.
وي اضافه كرد: بايد ادياني كه اسلام را به عنوان محور وحدت و توحيد قبول دارند را به هم نزديك كنيم و با متحد شدن دولت هاي اسلامي در راستاي مبارزه با خشونت گرايي عليه جهان اسلام گام برداريم.
در اولين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري در گرگان كه يك روزه است، معاون فرهنگي، اجتماعي و دانشجويي دانشگاه پيام نور، معاون دفتر نشر آثار رهبر معظم انقلاب، استاد دانشگاه بغداد و نمايندگان مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري حضور داشتند.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاري نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري درگرگان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X