نفت گرانتر می شود؟

 خالد الفالح وزیر نفت جدید عربستان گفته است سیاست های عربستان در تولید نفت تغییر نخواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، قیمت نفت پس از قطع عرضه کانادا در پی آتش سوزیی که نیمی از ظرفیت های نفت های شنی این کشور را از بین برد، حدود ۲ درصد در معاملات اول هفته روز دوشنبه افزایش یافت.

علاوه بر اتش سوزی در کانادا،اقتصاددان ها در حال بررسی خبری هستندکه در روز شنبه منتشر شد؛ خالد الفالح جایگزین علی النعیمی وزیرنفت عربستان که حدود ۲۰ سال برای این کشور خدمت کرده بود، شد. النعیمی ۸۰ ساله، در طول دو دهه یعنی از ۱۹۹۵ با نفوذترین فرد در عرصه انرژی جهان بود و می‌توانست بازار نفت را با یک کلمه به تحرک وادار کند، اما تاثیر و نفوذ او به شدت در دوران پادشاه سلمان کم شده بود .حالا تحلیل ها نشان می دهد که الفالح توجه و اثر گذاری بیشتری به قیمت نفت خواهد داشت.

کارشناسان معتقدند که محمد بن سلمان با تغییر دادن نام وزارت نفت به وزارت انرژی، صنایع و منابع طبیعی یا تغییرهای دیگری که در وزارتخانه های دیگر ایجاد کرده در حال برنامه‌ریزی برای یک بازسازی عظیم در دولت و اقتصاد عربستان است .

الفالح در روز شنبه گفت که بزرگترین صادرکننده نفت جهان به میزان تولید خود پایبند خواهد بود و تغییری در سیاست های نفتی خود نمی دهد .

روز یک شنبه همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا با افزایش ۱.۰۵ دلاری و ۲.۳ درصد افزایش به بشکه ای ۴۵.۷۱ دلار رسید. قیمت نفت برنت نیز با افزایش ۸۵ سنتی یا ۱.۹ درصدی به قیمت ۴۶.۴۸ دلار رسید.

کارشناسان می گویند آتش سوزی کانادا تاثیر عمده ای بر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفتی که هر روز کانادا به امریکا صادر می کند، می گذارد.با این حال افزایش قیمت تا حدود ۸۰ دلار پیش بینی نمی شود ،ولی آنها دستیابی بازار به قیمت نفت ۵۰ دلار را قابل دسترسی می دانند.

قیت نفت خام پس از کاهش بی سابقه اش در ۱۲ سال گذشنه که به ۲۷ دلار رسید،در یک ماه گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است.با این حال هنوز عرضه نفت در جهان به میزان زیادی است و حدود ۱ میلیون ۵۰۰ هزرا بشکه در روز بیش از تقاضا نفت به بازار عرضه می شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نفت گرانتر می شود؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X