چهارفصل دريچه اي از كتاب به سوي حفظ محيط زيست

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا از بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، در اين نمايشگاه عريض و طويل، ميان غرفه هاي به هم پيچيده و فشرده، ايستگاهي متفاوت تعبيه شده است.
از محيطي كاملا سبز كه چشم هر كتاب جويي را جذب مي كند، بوي زندگي مي آيد.
ماهنامه چهار فصل با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، غرفه اي تدارك ديده كه المان هاي محيط زيستي را در خود دارد و با تمامي همتايان خود تفاوت دارد؛ اينجا صداي محيط زيست مي آيد، پرتوان و رسا به گونه اي كه نمي توان ناديده گرفت.
آرزو آقامحمدي مدير مسئول اين ماهنامه در گستره اي ملي به احوالات محيط زيست و گردشگري وطن مي پردازد.
وي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اينكه نمايشگاه كتاب فرصت مناسبي را در اختيار دوستداران محيط زيست قرار داده، گفت: در يك سال گذشته تمركز نشريه مكتوب ما بر اين بوده كه خلاءهاي محيط زيستي را با خطريابي هاي صورت گرفته از جانب سازمان محيط زيست نمايش داده و از روش هاي متفاوتي استفاده كنيم، بلكه عامه مردم متوجه الزامات روز جامعه شده و حركتي يكدست و همسو را در جهت صيانت از محيط زيست آغاز كنند.
وي افزود: وقتي اين ايده را در ميان گذاشتيم با برخوردهاي متناسب و شوق انگيز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مواجه شديم و در اين حركت نو كه منشا آن روابط حسنه و تعامل ميان اين وزارتخانه و سازمان محيط زيست است، با تمامي توان وارد عمل شديم. پيداست كه دستاوردهاي اين حضور براي محيط زيست ايران عظيم خواهد بود چون فرهيخته ترين قشر جامعه، نهايت همراهي را داشتند.
وي در مورد فعاليت هايي كه در اين غرفه صورت مي گيرد بيان داشت: كتاب هاي زيست محيطي كه در مسائل متنوع اين حوزه ورود كرده و با آگاهي و دانش شايسته نگاشته شده اند، در معرض توجه قرار گرفته و معرفي مي شوند. همچنين برنامه هاي فرهنگي جذابي در اين غرفه برگزار مي شود كه براي تمامي سنين بازديد كنندگان ترغيب كننده است. براي بزرگسالان هم كارگاه آموزشي در نظر گرفته شده كه با ذوق زياد از آن منتفع شده اند.
مدير مسئول ماهنامه چهارفصل، محورهاي تعيين شده براي غرفه محيط زيست نمايشگاه كتاب را در سه بخش عنوان كرد و ادامه داد: بحران آب، آلودگي هوا و تفكيك كاغذ از زباله از شاخصه هاي اين ايستگاه است كه با لحاظ قرار دادن ضروريات امروز مهيا و آماده شده است. دولت محترم در اين بخش ها ضرورت را نياز كرده و به عنوان يك رسانه فعال بر خود وظيفه دانستيم كه به واسطه برنامه هاي نوين و بديع كمك حال باشيم.
اين بانوي فعال و دوستدار محيط زيست كه در مجامع و رويدادهاي فرهنگي، رسانه اي، اجتماعي و صنفي و مديريت شهري حضور دارد، گفت: فراموش نبايد كرد كه اين نخستين باري است كه در نمايشگاه كتاب و از موقعيت ممتازش براي بهبود دغدغه هاي محيط زيست ايران بهره برده مي شود و اثراتش با بازديد مشوقانه مردم به وضوح نمايان است. ترديدي ندارم كه استمرار در هشدار دهي به عموم مردم به ويژه در مناسبت هايي نظير نمايشگاه كتاب، دولت را به سمت و سوي آرمان هايش در بخش فوق حساس محيط زيست سوق خواهد داد. ما در اين ايستگاه با هم محيط زيست را مي خوانيم و اين همخواني زمينه همدلي را فراهم مي آورد.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت در شهرآفتاب برپا شده است.
فراهنگ**1355**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهارفصل دريچه اي از كتاب به سوي حفظ محيط زيست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X