خدمات‌رسانی در حوزه سلامت نیازمند مهارت نیروی انسانی است

طاهراحمدی / علوم پزشکی اراک رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:خدمات‌رسانی در حوزه سلامت چند وجهی‌، فرابخشی و پیچیده هستند و این بخش نیازمند مهارت نیروی انسانی، وجود امکانات موثر و برنامه محوری در راستای پاسخگویی بهینه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسن طاهراحمدی پیش‌از ظهر امروز در کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت‌های وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت فوریت‌های پزشکی اظهار داشت: باتوجه به اینکه کشور ما یکی از 10کشور بلاخیز دنیا محسوب می‌شود، مسئله آمادگی و پاسخگویی به‌منظور خدمات‌رسانی در حوزه فوریت‌های پزشکی و اقدامات پیش‌بیمارستانی بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه شود.

وی افزود: خدمات‌رسانی در حوزه سلامت چند وجهی‌، فرابخشی و پیچیده هستند و این بخش نیازمند مهارت نیروی انسانی، وجود امکانات موثر و برنامه محوری در راستای پاسخگویی بهینه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: یکی از اقدامات وزارت بهداشت و درمان از حیث علمی در بخش خدمات‌رسانی در حوزه فوریت‌های پزشکی و بلایا، تقویت اقدامات پیش‌بیمارستانی است و تدوین برنامه ملی برای این بخش اتفاق بسیار خوبی است.

طاهراحمدی خاطرنشان کرد: مهمترین عوامل مرگ‌ومیر در ایران، سوانح ترافیکی بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها هستند که سوانح ترافیکی بیشتر خودنمایی می‌کنند و ما باید تلاش خود را در راستای به حداقل رساندن آمار مرگ‌ومیر و عوارض ناشی از این سوانح بکنیم که چابکی خدمات پیش بیمارستانی در این امر اهمیت بسیاری دارد.

وی بیان داشت: استان مرکزی یکی از استان‌های صنعتی کشور است که به‌همین سبب آمار حوادث تلخی مانند آتش‌سوزی‌های شیمیایی و مسمومیت‌های سنگین با مواد خطرناک در آن بالا است و در راستای کاهش این حوادث نیاز است که امکانات پیش‌بیمارستانی و درمانی در استان متناسب با زمینه‌های خطر توسعه پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: استان مرکزی در مسیر اصلی کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور واقع شده و رانندگانی که  از محورهای ارتباطی استان مرکزی عبور می‌کنند به سبب پیمودن مسافت طولانی و خستگی ناشی از رانندگی زیاد، دچار حوادث تلخی می‌شوند.

طاهراحمدی ادامه داد: باتوجه به آمار اعلام شده، علت 37 درصد تصادفات جاده‌ای در استان مرکزی، خواب آلودگی و خستگی رانندگان است و به همین منظور شناخت کارکردها و تکالیف شفاف در خدمات پیش‌بیمارستانی در نظام سلامت اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به ماموریت‌های انجام شده توسط مرکز فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: باتوجه به عملکرد مرکز فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در سال گذشته که 42 هزار و 405 ماموریت انجام داده، متوجه حجم و فشار سنگین کار این مرکز می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: استان مرکزی در زمینه زمان ارائه خدمات با عملکردی خوبی که داشته است از میانگین کشوری پیشی گرفته و امید است که روز‌به روز شاهد پیشرفت استان در این زمینه باشیم.

طاهراحمدی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در اراک گفت: برگزاری این کارگاه در تقویت نظام سلامت و تسریع خدمات‌رسانی در فوریت‌های پزشکی و بلایا نقش بسزایی دارد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، جمع‌بندی مباحث این کارگاه ملی با حضور مقامات ارشد فوریت‌های پزشکی کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمات‌رسانی در حوزه سلامت نیازمند مهارت نیروی انسانی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X