جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس اردبیل برگزار می‌شود

عکس نشست اردبیل با تصویب شهرداری اردبیل و به اهتمام انجمن سینمای جوان استان تقویم فرهنگی استان اردبیل به جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس اردبیل مزین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نشست مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل  به همراه تعدادی از هنرمندان انجمن با معاون فرهنگی شهردار اردبیل، پیرو نخستین دیدار مدیریت انجمن با شهردار و معاونین وی در زمینه برگزاری جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس اردبیل، برگزاری جشنواره عکس منتخب ماه و تولید فیلم‌های یک تا پنج دقیقه‌ای در سالن کنفرانس شهرداری در یک جمع دوستانه برگزار شد.

در این جلسه مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با تبریک به شهردار به خاطر انتخاب مناسب معاونت فرهنگی از جامعه هنری اردبیل، این انتصاب را اتفاقی مبارک قلمداد کرد و به خاطر گسترش فضای صمیمی هنری برای  فعالیت بیش از پیش هنرمندان و گفتن حرف دل شان ابراز خرسندی کرد.

میردولت موسوی افزود: اردبیل در حال حاضر  در زمینه پرداختن به فیلم و عکس که موجزترین هنر به شمار می‌رود  تا رسیدن به ایده آل ها فاصله دارد  و این دلیل بر این نیست که ما هنرمند نداریم بلکه نگاه حرفه‌ای در فضای هنری استان وجود ندارد.

وی بیان کرد: در سال 76  چند نفر از فیلم کوتاه‌سازان استان کاندیدای ساخت نخستین فیلم سینمایی خود بودند در حالی که بخاطر همین عدم دید حرفه‌ای و هنری مسئولان تا به امروز این عمل عقیم مانده است.

دبیر منطقه پنج انجمن سینمای جوانان ایران با ابراز تاسف از نبود فضای مناسب فرهنگی  برای برگزاری نمایشگاه عکس و پخش فیلم در داخل شهر پیشنهاد داد با واگذاری فرهنگسرای سوم خرداد برای انجمن سینمای جوان استان که بالغ بر 4 هزار نفر تحت آموزش قرار داده و توانسته در مجامع ملی و بین‌المللی نام اردبیل را در سطح جهانیان معرفی کند انجمن را برای ارائه فعالیت‌های گسترده‌تر یاری کنند.

معاون فرهنگی شهردار اردبیل نیز در این نشست با خوش آمدگویی به میهمانان و اعلام اینکه این جلسه نخستین جلسه رسمی و جمعی وی در سمت جدید با هنرمندان استان است، خود را جزو دوستان انجمن سینمای جوانان دانست و از سابقه همکاری و دوستی خود با اعضای این انجمن گفت.

محمد سیمزاری خطاب  به هنرمندان اظهار کرد: با آنکه سالنی که در آن نشسته ایم، مهم ترین سالن شهرداری اردبیل است و مهم ترین تصمیمات شهر با حضور با مقامات استان در این محل گرفته می‌شود، ولی ما در صدد هستیم تا مکانی در شان هنرمندان ایجاد کنیم.

وی در مورد نحوه تعامل و جذب حمایت از ارگان‌های دولتی توسط هنرمندان  خواستار حفظ  شان و عزت نفس آنان و اهمیت به هنر خود با رعایت ادب هنری شد و افزود: این هنرمند است که مسئول به وی و هنرش نیاز دارد و یک مسئول باید در این موقعیت قرار بگیرید که منتظر پاسخ آری یا نه هنرمند باشد و هنرمند نیز باید در ارائه هنرش شایسته‌های هنری و بایسته‌های اجتماعی را در نظر بگیرد.

معاون فرهنگی شهردار اردبیل با تاکید بر ترویج فرهنگ شهروندی و نقش هنرمند در اشاعه آن گفت: نیاز نیست ما مسائل را به صورت مستقیم به شهروندان آموزش دهیم چرا که همین که کاری کنیم هر شهروندی در سبد اقتصادی خانواده سینما رفتن، فیلم کوتاه دیدن  را قرار دهد، بهتر حرف‌ها را متوجه خواهد شد.

در ادامه تعدادی از اعضای حاضر به نمایندگی از طرف دیگر هنرمندان از دغدغه‌های فرهنگی هنرمندان، کم‌کاری دولتمردان پیشین در مقابل هنرمندان، نیازهای استان و هنرمندان و تاثیر گذاری‌هایی  که هنرمندان سینما و عکاسی می‌توانند با کمترین هزینه در زمینه ترویج فرهنگ شهروندی و مسائل شهری داشته باشند، ابراز نظر کردند.

معاون فرهنگی شهردار اردبیل با جمع‌بندی نظرات ضمن اعلام تصویب برگزاری جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس اردبیل هنرمندان را به همکاری همه جانبه در برگزاری هرچه پربارتر، باشکوه‌تر این جشنواره  فراخواند.

سیمزاری با بیان اینکه دبیرخانه این جشنواره ملی در انجمن سینمای جوانان استان اردبیل خواهد بود، اظهار کرد: جشنواره را باید هنرمند برگزار کند چرا که از عهده شب بیداری‌ها، تشریفات، تدارکات و تصمیمات  جشنواره فقط هنرمند می‌تواند بر بیاد و  این جشنواره باید به قدری باشکوه و پربار برگزار شود که تمام هنرمندان از سراسر ایران منتظر فراخوان بعدی آن باشند و هر مسئولی که بعد از این خواهد آمد، در عطش برگزاری دوره بعدی آن باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس اردبیل برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X