اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه و ارتقای اورژانس اجتماعی در دماوند

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: یکی از برنامه‌های جدی در شهرستان دماوند، توانبخشی مبتنی بر جامعه به‌عنوان موفق‌ترین طرح سازمان جهانی سلامت و بهداشت برای معلولان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسنا، احمد دلبری با اشاره به پوشش 100 درصدی طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه روستایی در استان تهران افزود: درصدد هستیم امسال این طرح را در شهرستان دماوند با کمک شهرداری‌ها و پایگاه‌های خدماتی پیگیری کنیم تا معلولان از مزایای آن برخوردار شوند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین با بیان اینکه درصدد هستیم تا از ظرفیت مراکز توانبخشی شبانه‌روزی شهرستان دماوند به‌خوبی استفاده کنیم، افزود: طرح توانمندسازی معلولان و حرفه‌آموزی را اجرایی می‌کنیم و بیشتر به سمت مشاغلی گام برمی‌داریم که بازارمحور باشد؛ معلولان باید به سطحی از خدمات دسترسی داشته باشند تا بتوانند خودشان با امکاناتی که بهزیستی در قالب طرح‌های اشتغال می‌تواند برای آن‌ها آماده کند، وارد میدان شوند.

دلبری اضافه کرد: با توجه به اینکه دماوند را به‌عنوان یکی از شهرستان‌های موفق مدنظر قرار داریم، برنامه‌های حرفه‌آموزی معلولان را در مرکز آبسرد آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دماوند توانسته موفقیت‌های بسیاری در حوزه‌های پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی به دست آورد، اظهار کرد: با تعاملی که بین مسؤولان شهرستان دماوند وجود دارد، مطمئن هستیم امسال اتفاق‌های خوبی برای این شهرستان رقم خواهد خورد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران اضافه کرد: هرچه امکانات در استان تهران وجود داشته باشد، این آمادگی را داریم که در اختیار اداره بهزیستی دماوند قرار دهیم و حمایت‌های لازم را داشته باشیم تا جامعه هدف، محرومان و معلولان به‌خوبی از امکانات بهره‌مند شوند.

دلبری بیان کرد: با توجه به اینکه تمرکز اصلی این طرح بر آموزش خانواده و فرصت‌هایی است که می‌توان برای معلولان ایجاد کرد، امیدواریم بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، وی تصریح کرد: دنبال این هستیم که اورژانس اجتماعی شهرستان دماوند را از سطح سه به دو ارتقاء دهیم تا خدمت شبانه‌روزی و قرنطینه بدان اضافه ‌شود؛ باید شرایطی ایجاد کنیم که افرادی که در معرض آسیب هستند و نیاز به خدمات شبانه‌روزی دارند را پوشش دهیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه و ارتقای اورژانس اجتماعی در دماوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X