شبکه تسهیل گران ازدواج در لرستان راه‌اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، لیلا سلاحورزی ظهر دوشنبه در نشست مشترک شورای مدیران کمیته امداد و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با حضور معاون فرهنگی کمیته امداد کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه زنان اولین قربانیان آسیب های اجتماعی هستند، اظهار داشت: بیش از ۴۱ هزار زن سرپرست خانوار در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی بر لزوم توجه به زنان جوان قربانی اعتیاد که مطلقه نیستند، تاکید کرد و گفت: عمده مراجعه کنندگان به دفتر امور بانوان استانداری لرستان بانوان جوان ۲۰ تا ۳۰ ساله ای بوده که همسر آن ها معتاد و منبع درآمدی ندارند و هیچ نهادی از این زنان حمایت نمی کند حتی کمیته امداد نیز به دلیل همسردار بودن این افراد آن ها را تحت پوشش قرار نمی دهد لذا باید تمهیداتی برای رسیدیگی به این زنان انجام شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری لرستان بیان داشت: ازدواج مجدد زنان تحت پوشش کمیته امداد موضوعی است که باید مورد توجه مسئولین ذیربط قرار گیرد لذا برای تحقق این امر لازم است مشاوره های قوی و اقدامات اساسی صورت گیرد.

سلاحورزی بر لزوم راه اندازی شبکه ای تحت عنوان تسهیل گران ازدواج در استان تاکید کرد و افزود: بحث توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از مهمترین موضوعاتی است که در دستورکار امور بانوان و خانواده استان ها قرار گرفته است که با برگزاری دوره های آموزشی برای این منظور می توان این زنان را از چرخه حمایت کمیته امداد خارج کرد.

وی اضافه کرد: پرداخت مستمری ماهانه ۶۰ هزار تومان به زنان سرپرست خانوار کفاف گذران زندگی را نمی دهد و این امر موجب مراجعه زیاد این زنان به دفتر امور بانوان استانداری و درخواست کمکموردی به آن ها شده است لذا باید فعالیت عمده ای روی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار صور ت گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه تسهیل گران ازدواج در لرستان راه‌اندازی شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X