حل مشكلات سامان كاشي بروجرد نيازمند همت مديريت اين كارخانه است

كارخانه سامان كاشي بروجرد تا اواسط سال گذشته با حدود 400 كارگر در زمينه توليد كاشي كف، ديواري و نما فعاليت مي كرد كه به دليل كمبود نقدينگي و ناتواني در پرداخت حقوق كاركنان خطوط توليد خود را متوقف كرد.
كارگران اين واحد توليدي صنعتي نسبت به پرداخت نشدن 10 ماه حقوق و تمديد نشدن بيمه آنها در هفت ماه گذشته اعتراض دارند و خواستار تعيين تكليف و رسيدگي مسئولان به مشكلات خود هستند.
كامران فرشيد رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي بروجرد روز دوشنبه در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: كارخانه سامان كاشي در سال هاي اخير با مشكلاتي مواجه شده كه رفع آنها نيازمند اخذ تسهيلات و مديريت قوي و اصولي كارفرما است.
وي افزود: كارفرما در صورتيكه قادر به حل مشكلات سامان كاشي نيست بايد آن را به سرمايه گذاران داخلي يا خارجي واگذار كند تا اين مشكلات هرچه سريعتر برطرف شوند.
رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي بروجرد اضافه كرد: كارفرما موظف است دفترچه هاي بيمه كارگران را با پرداخت حق بيمه به طور مرتب تمديد كند در غير اين صورت كارگران مي توانند با ارائه دادخواست پيگير پرداخت حق بيمه خود از طريق اداره كار شوند.
وي نامگذاري امسال رهبر معظم انقلاب مبني بر اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل را يادآور شد و گفت: تنها راه خروج سامان كاشي از بن بست واگذاري اين واحد صنعتي به سرمايه گذار داخلي يا خارجي است.
فرشيد افزود: قطعي آب كارخانه سامان كاشي يكي از دلايل تعطيلي اين واحد صنعتي بود كه اين مشكل با همكاري معاون عمراني استاندار لرستان و فرماندار ويژه بروجرد برطرف شد.
وي به مشكل ايحادشده در واحد صنعتي زاگرس خودرو بروجرد نيز اشاره كرد و گفت: اين واحد صنعتي با 80 نيرو فقط در يك خط توليد فعاليت داشت كه اين خط نيز در حال حاضر تعطيل است.
وي افزود: با جذب سرمايه گذار در زاگرس خودرو مي توان ضمن افزايش خط توليد، براي 350 تن اشتغالزايي كرد.
رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي بروجرد با اشاره به تاكيد دولت تدبير و اميد بر توسعه واحدهاي صنعتي، اشتغالزايي و افزايش توليدات داخلي اظهار كرد: بايد با جذب سرمايه گذار و بهره گيري از نيروهاي جوان و نخبه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي مدنظر مقام معظم رهبري گام برداشت.
بيش از 35 درصد صنايع استان لرستان در شهرستان بروجرد وجود دارد.
6052/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حل مشكلات سامان كاشي بروجرد نيازمند همت مديريت اين كارخانه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X