صادرات قشم در سال جاري 30 درصد افزايش مي يابد

به گزارش روز دوشنبه ايرنا، سعيد بني عامريان در نشست خبري با اصحاب رسانه قشم، افزود: افزايش 30 درصدي صادرات مجدد نيز از ديگر اولويت هاي سازمان منطقه آزاد قشم در چارچوب منويات رهبر معظم انقلاب است.
وي ايجاد مراكز دانش بنيان، ورود و ارتقاي دانش و فناوري هاي نوين به اين منطقه را از ديگر اهداف سازمان منطقه آزاد قشم در جهت دست يافتن به اهداف اقتصاد مقاومتي دانست.
مجري طرح هاي اقتصاد مقاومتي سازمان منطقه آزاد قشم اضافه كرد: براي رسيدن به اين هدف، بايد زيرساخت هاي سخت افزاري و نرم افزاري همچون بندر، جاده، بزرگراه، خدمات آب، برق، گاز، تلفن و اينترنت در قشم توسعه يابد.
وي عدالت محوري، برون گرايي و گرايش به سمت شركت هاي دانش بنيان، توسعه صادرات، انتقال فناوري، تامين نيازهاي ضروري و منافع مالي از خارج از كشور را از جمله مولفه هاي هدف گذاري شده براي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي در اين جزيره برشمرد.
مديركل برنامه ريزي و بودجه سازمان منطقه آزاد قشم بر ايجاد مشوق هاي صادراتي در اين منطقه تاكيد و اضافه كرد: اين سياست مي تواند به عنوان يك مزيت برتر، موجب تقويت صادرات شود.
بني عامريان با اشاره به وجود يگانه مركز بين المللي رشد كشور در قشم، بيان كرد: براي افزايش توليد در شهرك هاي صنعتي جزيره، هسته هاي دانش بنيان را در اين مركز رشد به كار مي گيريم.
وي توسعه اسكله بهمن، تجهيز اسكله كاوه، تجهيز و تكميل اسكله لافت، بهره برداري از مرحله چهارم بزرگراه درگهان - لافت، ارتقاي نرم افزارهاي گمركي، ايجاد پنجره واحد با هدف شتاب گيري روند انجام امور اداري، آسان سازي فعاليت سرمايه گذاران و تخصيص 95 درصد از بودجه سازمان منطقه آزاد قشم براي پوشش هزينه هاي زيرساختي را از جمله برنامه هاي اين سازمان براي تحقق اقتصاد مقاومتي در اين منطقه اعلام كرد.
بني عامريان تحكيم جايگاه قشم در حوزه نفت و گاز را فرصتي مناسب براي توسعه صادرات و ايجاد صنايع پايين دستي اين حوزه به ويژه در بخش پتروشيمي و صنايع وابسته دانست و افزود: هم اينك آموزش فني و حرفه اي براي 20 هزار هنرجو در زمينه هاي مورد نياز اين صنايع آغاز شده است تا در شروع به كار طرح هاي نفتي، از نيروي بومي متخصص و آموزش ديده در اين حوزه ها بهره برد.
وي كمبود فن آوري هاي نوين، مشكل تامين مواد اوليه، نوسان هاي نرخ ارز و كمبود سرمايه در گردش را مهمترين نيازهاي واحدهاي صنعتي قشم برشمرد و گفت: اين جزيره با داشتن منابع نفت و گاز و قرار گرفتن در شاهراه حياتي طلاي سياه، از جمله مناسب ترين مناطق كشور براي ايجاد صنايع سنگين نفت و گاز به شمار مي رود و سهولت دسترسي به بازارهاي آزاد بين المللي، ضرورت تقويت اين حوزه را افزايش مي دهد.
7275/2090/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرات قشم در سال جاري 30 درصد افزايش مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X