بزرگراه مینودشت- گالیكش به دلیل روستاهای حاشیه ازمحور جایگزین عبور می كند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از راه وشهرسازی گلستان، حسن كلهر در بازدید از طرح های حوزه نظارت و كنترل طرح های راهسازی این استان اضافه كرد: اقدام های آزادسازی اراضی حاشیه این بزرگراه انجام شده است.
مدیركل ساخت و توسعه راه های منطقه شمال شرق كشور همچنین از بهره برداری سه راهی كلاله تا پل آق قمیش در محور جنگل گلستان به طول 10 كیلومتر در آینده ای نزدیك خبر داد.
مینودشت و گالیكش در شرق استان گلستان واقع هستند و جاده اصلی تهران - گرگان - بجنورد - مشهد هم اینك از داخل این دو شهرستان عبور می كند.
از سوی دیگر مدیركل راه وشهرسازی گلستان نیز در این بازدید از برنامه ریزی برای بهره برداری فاز یك كمربندی گرگان در هفته دولت سال 95 خبر داد و گفت: قطعه یك كمربندی گرگان از ورودی شهر سرخنكلاته شروع و بعد از عبور از این شهر به روستای امیرآباد و در محل تقاطع محور گرگان به آق قلا به پایان می رسد.
ابراهیم مبارك قدم افزود: فاز دوم كمربندی گرگان نیز در شش ماهه اول سال 95 به مناقصه گذاشته می شود و هم اكنون نقشه برداری مسیر و عملیات زمینی توسط مشاور به پایان رسیده است.
به گفته وی، قطعه دوم پروژه كمربندی گرگان تقریبا به طول 11 كیلومتر است كه از انتهای قطعه اول كنار گذر گرگان تا خارج از محدوده غربی شهر گرگان را شامل می شود.
مدیركل راه و شهرسازی گلستان طول قطعه اول این پروژه را، 15.5 كیلومتر ذكر كرد و گفت: عملیات اجرایی 9 كیلومتر آن به طور كامل به انجام شده است و 75 درصد از عملیات اجرایی باقی مانده كه شامل ورودی و خروجی شهر سرخنكلاته و اتصال مسیر به بزرگراه سراسری گرگان - مشهد می شود نیز انجام شد.
سه راهی یساقی و پل روگذر لیوان غربی در غرب گلستان از طرح های دیگری بودند كه مدیر كل ساخت و توسعه راه های منطقه شمال شرق كشور از آن بازدید داشته و در جریان چگونگی اجرای آنها قرار گرفت، میزان و چگونگی پرداخت مطالبات پیمانكاران حوزه راهسازی و روند اجرایی پروژه های فعال این حوزه نیز در نشستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شبكه راه های استان گلستان افزون بر پنج هزار كیلومتر بزرگراه ، راه اصلی و راه روستایی است، برخی از این جاده ها بار ترافیكی فراوانی دارند كه از آن جمله مسیر تهران - گرگان - بجنورد - مشهد است كه سالانه زائران و مسافران بسیاری از آن عبور می كنند.
بار ترافیكی این جاده نشان دهنده ضرورت تعریض بخش های باقی مانده و یا اجرای مسیرهای جایگزین است، این محور در حوزه گلستان از نوكنده در غرب استان تا آزادشهر در شرق استان هم اكنون به صورت بزرگراه است، اما در ادامه به سمت مینودشت - گالیكش -كلاله نیازمند اجرای با شتاب تر طرح های توسعه ای می باشد.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگراه مینودشت- گالیكش به دلیل روستاهای حاشیه ازمحور جایگزین عبور می كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X