حقوق افراد باید بر مبنای بهره‌وری باشد

به گزارش خبرنگار مهر، رویا طباطبایی یزدی در نشستی خبری با بیان اینکه رشد نیروی کار بهره وری در سال ۹۳ معادل ۳.۲ درصد و رشد بهره وری سرمایه ۱.۴ درصد بود، افزود: در بنگاه‌های کوچک از نظر آموزش، تجربه و تخصص هیچگونه کمبودی نداریم و مشکلی که در بنگاه‌های متوسط وجود دارد تحریم ها بوده و مشکل مدیریتی نبوده است.

رئیس سازمان ملی بهره وری ادامه داد: برداشتن تحریم ها کار ساده ای نیست و باید نگاه دنیا به ایران تغییر کند که امیدواریم برجام در سال ۹۵ نتایجی را که انتظار داشتیم، محقق کند.

وی گفت: از زمان برنامه چهارم بهره وری یکی از دغدغه های کشور بوده است و از زمانیکه درامدهای نفتی به واسطه تحریم ها و کاهش قیمت کاسته شده به بهره وری در سایر بخش ها توجه شده است. امیدوارم با درک درست مقامات کشور بهره وری جایگاه خود را پیدا کند.

طباطبایی یزدی افزود: با قراردادی که با شرکت‌های خودروسازی جهان بستیم شرط ما این بود که محصولات درصد کیفت بالایی داشته باشند تا قابلیت صدور داشته یابد و فناوری را به داخل ایران بیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۲ برنامه ملی در نظر گرفته است که طرح ارتقای بهره وری سرمایه، آب و انرژی یکی از این موارد است، افزود: یکی از پروژه هایی که در کمسیون ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انجام دادیم این است که سیستم کشت باید اصلاح شود و محیط های گلخانه ای و نهال‌ها را در محیط ها پرورش دهیم.

وی افزود: بهره وری در بخش کشاورزی در سال ۹۰ منفی ۱.۵، در سال ۹۱ مثبت ۱۱.۵ درصد و درسال ۹۲ حدود ۸.۷ درصد و سال ۹۳ هم ۵.۱ درصد مثبت بود.

طباطبایی یزدی درباره حقوق نجومی برخی از مدیران هم گفت: نباید این را به تمام مدیران ارجاع داد و حقوق هر فردی باید بر مبنایی کارایی و بهره وری باشد.

رئیس سازمان ملی بهره وری تصریح کرد: فردا زنگ بهره وری در یکی از دبیرستان‌ها به صدا در خواهد آمد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حقوق افراد باید بر مبنای بهره‌وری باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X