مدارس خاص در مازندران تعديل مي شود

اسفنديار نظري روز دوشنبه درحاشيه گردهمايي رئيسان آموزش متوسطه نظري آموزش و پرورش استان هاي كشوردرخزرآباد ساري درگفت وگو با خبرنگاران دليل اصلي كاهش مدارس تيزهوشان ،نمونه دولتي و شاهد را ناشي تقويت مدارس دولتي و ايجاد رقابت بيشتر بين دانش آموزان در اين مدارس اعلام كرد.
وي افزايش تعداد مدارس تيزهوشان ( استعدادهاي درخشان) و نمونه دولتي و شاهد را اجحاف به مدارس دولتي دانست كه بيشترين دانش آموزان را درخود جاي داده است.
** كاهش تراكم دانش آموزان با تقويت مدارس روستايي
معاون آموزش و پرورش مازندران برنامه مهم اين اداره كل را براي سال تحصيلي آينده را كاهش تراكم دانش آموزان درمدارس اعلام كرد.
نظري گفت كه اكنون تراكم كلاس درس در مدارس شهري بيش از 37 نفر است كه ميانگين استاندارد كشور براي اين كلاس ها 30 نفر تعيين شده است.
وي دليل بالا بودن تراكم دركلاس درس مدارس شهري را ثبت نام دانش آموزان روستايي در اين مدارس اعلام كرد و افزود: از سال آينده با تقويت مدارس مناطق روستايي و اعزام معلمان با تجربه از اين كار ممانعت مي شود.
وي منطقه اي شدن ثبت نام دانش آموزان را از ديگر راهكارها براي كاهش تراكم دانش آموزان در مدارس دولتي اين استان در سال تحصيلي آينده اعلام كرد.
مازندران 500 هزاردانش آموز دارد كه دربيش از سه هزار آموزشگاه دراين استان درمقاطع ابتدايي، متوسطه اول و دوره متوسطه دوم به تحصيل اشتغال دارند كه حدود 32 هزار دانش آموز در 102 مدرسه دولتي، تيزهوشان و شاهد در مقاطع ابتدايي و متوسطه تحصيل مي كنند.
6982/6097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدارس خاص در مازندران تعديل مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X