گشايش نمايشگاه كشاورزي پايدار براي احياي درياچه اروميه در عجب شير

به گزارش روز دوشنبه ايرنا، اين نمايشگاه به صورت سيار در راستاي احياي درياچه اروميه از طريق مشاركت جوامع محلي در استقرار كشاورزي پايدار و حفاظت از تنوع زيستي همراه با اجراي نمايش ميداني در روستاهاي حاشيه اين درياچه گشايش يافته است.
مدير جهاد كشاورزي عجب شير در حاشيه گشايش اين نمايشگاه گفت: الگوسازي مشاركت جامعه محلي در فرآيند احياي درياچه اروميه از اقدام هاي ضروري و الويت‌ دار دستگاه هاي مسوول است.
فرامرز افشاني افزود: اين نمايشگاه به منظور فراهم كردن بستري براي تبادل تجارب و اطلاعات بين كشاورزان تحت پوشش طرح، آشنايي بيشتر كشاورزان با روش هاي مرتبط با كاهش مصرف آب و نهاده هاي شيميايي در سطح مزارع و انتقال يافته‌هاي علمي و تحقيقاتي به كشاورزان از طريق كارشناسان و محققان مستقر در نمايشگاه، در روستاهاي اين شهرستان كه حاشيه درياچه اروميه قرار دارند، به مدت دو روز برگزار مي شود.
وي با تاكيد بر نقش مردم و جوامع محلي در فرايند احياي درياچه اروميه، يادآور شد: در اين نمايشگاه كشاورزان از نزديك با فناوري هاي جديد بخش كشاورزي در زمينه آبياري و نوع كشت آشنا مي شوند.
افشاني، ادامه داد: در اين نمايشگاه نمونه هايي از مدل هاي قديم و جديد آبياري و برخي ادوات كشاورزي به نمايش گذاشته شده است تا كشاورزان با مضرات روش هاي قديمي و فوايد روش هاي جديد آبياري به صورت ملموس آشنا شوند.
در اين آيين، نمايش خياباني با موضوع مشاركت جوامع محلي در استقرار كشاورزي پايدار و حفاظت از تنوع زيستي با آموزش فناوري هاي كاهش مصرف آب و نهادهاي شيمياي در سطح مزرعه اجرا شد.
شهرستان عجب شير با حدود 85 هزار نفر جمعيت درفاصله 98 كيلومتري جنوب غربي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7485/8023/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گشايش نمايشگاه كشاورزي پايدار براي احياي درياچه اروميه در عجب شير» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X