موافقت با صدور سه مجوز جديد، تمديد يك پروانه فعاليت و اعطاي نمايندگي سمن در گيلان

يونس رنجكش روز دوشنبه و در حاشيه جلسه اي كه به همين منظور تشكيل شده بود، در گفت وگو با ايرنا افزود: اين تصميم در دومين جلسه هيات نظارت بر سازمان هاي مردم نهاد استان گيلان در سال جاري و با حضور اعضاي هيات اتخاذ شده است.
وي اضافه كرد: اين سازمان هاي مردم نهاد در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و ورزشي فعاليت خواهند كرد.
رنجكش اظهار كرد: در اين جلسه همچنين به انجام فعاليت سازمان هاي مردم نهاد بر اساس ضوابط و نوع فعاليت تعيين شده در اساسنامه، بر ضرورت بازرسي از دفاتر آنها و چگونگي فعاليت اين سازمان ها تاكيد شده است.
دبير هيات نظارت بر عملكرد سازمان هاي مردم نهاد گيلان اضافه كرد: يكي از اقدامات مهم انجام شده در دولت تدبير و اميد و در مسير سياست هاي دولت در استان، تسهيل در صدور مجوز فعاليت سازمان هاي مردم نهاد است كه با هماهنگي هاي بعمل آمده با مراجع مربوطه و تشكيل بموقع جلسات هيات نظارت، زمان صدور مجوزها به حداقل زمان ممكن كاهش يافته است.
رنجكش گفت: از زمان استقرار دولت تدبير و اميد و در دو سال گذشته، بيش از 50 مورد تقاضاي تاسيس تنها از طريق استانداري گيلان داشته ايم كه اين روند نسبت به دولت گذشته افزون بر 50 درصد افزايش دارد.
وي يادآور شد: يكي از سياست هاي انجام شده در اين مدت، تشويق علاقمندان براي ثبت سازمان هاي مردم نهاد در شهرستان هاي گيلان بوده كه اكنون در اغلب شهرستان ها اين سازمان ها فعال شده اند.
وي يكي از مشكلات عمده در زمينه تاسيس سازمان هاي مردم نهاد را عدم آشنايي متقاضيان با روند تاسيس و ثبت در سامانه و مشكلات ثبت پروانه فعاليت در اداره هاي ثبت اسناد و املاك عنوان كرد كه با جلسه هاي آموزشي و برنامه ريزي، اين مشكلات به حداقل مي رسد.
وي گفت: توانمندسازي سازمان هاي مردم نهاد با توجه به نقشي كه آنان در فرايند اجتماعي دارند از جمله اهداف و برنامه هاي اين اداره كل براي استفاده بهتر از ظرفيت آنان است كه در اين زمينه كارگاه هاي مختلفي برگزار و امسال نيز برگزاري اين كارگاه ها در اولويت برنامه ها قرار دارد.
رنجكش يادآور شد: هم اكنون بيش از 60 سمن فعال داراي مجوز از سوي استانداري ها و فرمانداري هاي استان فعاليت دارند كه اين تعداد در گذشته كمتر بوده و اغلب سمن ها غيرفعال بوده اند كه پرونده سازمان هاي مردم نهاد غيرفعال مورد بررسي مجدد قرار مي گيرد.
وي ادامه داد: علاوه بر استانداري و فرمانداري هاي استان، تعدادي از سازمان هاي مردم نهاد از سوي بهزيستي، نيروي انتظامي و اداره كل ورزش و جوانان گيلان داراي مجوز فعاليت هستند كه يكسان سازي صدور مجوز از برنامه هاي وزارت كشور در آينده است.
7294/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موافقت با صدور سه مجوز جديد، تمديد يك پروانه فعاليت و اعطاي نمايندگي سمن در گيلان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X