كاهش 60 درصدي مرگ خاموش در مازندران

بر اساس اعلام پزشكي قانوني مازندران پارسال 12 نفر در اين استان بر اثر گازگرفتگي جان باختند در حالي كه سال 93 آمار مرگ خاموش در استان 30 نفر بود.
اين گزارش همچنين نشان مي دهد كه مردان بيشتر از زنان قرباني گازگرفتگي هستند به گونه اي كه سال گذشته هشت نفر از 12 قرباني و سال 93 هم 25 نفر از مجموعه قربانيان مرگ خاموش در مازندران مرد بودند.
كارشناسان مهم ترين علت كاهش آمار مرگ خاموش در مازندران را فرهنگ سازي و آگاه كردن شهروندان براي رعايت نكات ايمني مي دانند.
استان مازندران سه ميليون و 150 هزار نفر جمعيت دارد كه در 58شهر بزرگ و كوچك و بيش از سه هزارو 500روستا زندگي مي كنند.
99درصد خانوار هاي شهري و 88 درصد خانوار روستايي استان مازندران از نعمت گاز طبيعي برخوردارند.
مديرعامل شركت گاز مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا دليل اصلي كاهش محسوس مرگ ناشي از گاز گرفتگي در استان را فرهنگ سازي در زمينه نحوه استفاده از وسايل و تجهيزات گازسوز دانست و گفت : شركت گاز استان پارسال 720 ميليون ريال در اين خصوص هزينه يا در واقع سرمايه گذاري كرد.
محمد اسماعيل ابراهيم زاده افزود : پارسال براي گسترش فرهنگ صحيح و مناسب در استفاده از گاز و تجهيزات آن مانند نوع شيلنگ ، بست هاي مناسب و استاندارد ، لوله بخاري ، نصب صحيح لوله بخاري و ... از رسانه هاي مكتوب محلي ،خبرگزاري ها و اطلاع رساني در فضاي مجازي بهره گيري شد.
وي همكاري آموزش و پرورش را در حوزه فرهنگي سازي بسيار مهم دانست و گفت كه سال گذشته يكهزار و 400 نفر از معلمان مقطع متوسطه استان به مدت 15 ساعت در دوره هاي چگونگي آموزش دادن روش درست استفاده از وسايل گازسوز به دانش آموزان شركت كردند كه تاثير بسيار خوبي داشته است .
استان مازندران بر اساس آمارهاي رسمي در سال تحصيلي جاري 506 هزار دانش آموز دارد كه در چهار هزار و 500 مدرسه با 25 هزار كلاس درس تحصيل مي كنند.
مدير عامل شركت گاز مازندران همچنين رايزني شركت ملي گاز ايران با موسسه استاندارد در زمينه نظارت بر كارخانه هاي توليد كننده تجهيزات بويژه بخاري هاي گازسوز را هم ديگر علت كاهش مرگ خاموش در استان اعلام كرد.
6990/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كاهش 60 درصدي مرگ خاموش در مازندران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X